Muratbey Gıda’ya Güvenilir Ürün Platformu’ndan Teşekkür Plaketi

Worldfood İstanbul çatısı altında Güvenilir Ürün Platformu tarafından düzenlenen panelde Muratbey Gıda, bölgesel potansiyeli destekleyici çalışmalarından ötürü teşekkür plaketine layık görüldü.

 Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 31. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, kapılarını açtı. WorldFood İstanbul çatısı altında Türk markalarının gelişim süreci ve dünya markası olma serüvenlerinin tartışıldığı “Bölgesel potansiyeli güçlendirmek: Türkiye’nin kalkınma yolu” başlıklı bir panel düzenlendi.   Worldfood İstanbul’da inovatif ürünleriyle yer alan Muratbey, Güvenilir Ürün Platformu tarafından düzenlenen ve ülkemizin gıda ve tarım alanındaki potansiyelinin de ele alındığı panelde bölgesel potansiyeli destekleyici çalışmalarından ötürü teşekkür plaketine layık görüldü.

Amacımız daha fazla tüketiciyi güvenilir gıdayla buluşturmak

Plaketi, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Özer’in elinden alan Muratbey Gıda İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Tüketicilerin satın alma tercihlerine yakından baktığımızda güvenilir ve ambalajlı ürünlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Ayrıca, sağlığa katkı sunan zenginleştirilmiş gıdalar, pazarda daha büyük kitlelerin benimsediği bir trend haline geldi. Bizler Muratbey olarak, Ar-Ge ve inovasyona da verdiğimiz önemle son yıllarda toplum sağlığını destekleyecek çalışmalara odaklandık. D vitamini yönünden zengin ürünlerimizle tüketicilerimizin bağışıklığını artırmaya yönelik inovatif ürünler geliştirdik.  Plus alt markalı ürün grubumuzu bağışıklığı güçlendirmek amacıyla yaygınlaştırmaya çalıştık. D vitamini ile zenginleştirilmiş peynirlerimizi sağlıklı yaşamı desteklemek üzere tüketicilerimize sunduk. Milli bir marka olarak, dünya markası olma yolunda hızla ilerliyoruz. Ülkemizin lezzetli peynirlerini dünyanın dört bir yanına, mümkün olan en uzak noktaya taşımayı hedefliyoruz. Sadece ülkemizde değil bütün dünyada sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak, peynirin sağlıklı bir atıştırmalık da olabileceği algısını geliştirmek, daha fazla tüketiciyi inovatif ürünlerimizle ve güvenilir gıda ile buluşturmak istiyoruz” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın