Mezzaluna yenilenen menüsü ile mevsime özel lezzetler sunuyor

İtalyan mutfağının en özel örneklerini misafirleri ile buluşturan Mezzaluna, mevsimin en taze ürünlerini kullanarak menüsüne yeni lezzetler kattı. Executive Şef Fabio Brambilla ve ekibi tarafından hazırlanan yeni menüde salatadan makarnaya, risottodan tatlı kadar pek çok yeni lezzet bulmak mümkün.

İtalyan mutfağı severlerin öncelikli adreslerinden Mezzaluna’nın yeni menüsünde kestane mantarı, rezene, yeşil elma, taze nar, kruton ve marulla hazırlanan salata “Boscaiola” ve ana yemek seçenekleri arasında yer alan fırınlanmış kuzu incik “Stinco D’ Agnello Arrosto” dikkat çekiyor.

Makarna ve pizza konusundaki ustalığı ile bilinen Mezzaluna menüye eklediği yeni alternatifler ile de iddialı. Ricotta peynirli ve roka pesto soslu Mezzi Paccheri Al Pesto Di Rucola E Ricotta”, brokoli ve taze dana sosisli orecchiette “Orecchiette Con Broccoli E Salsiccia Di Manzo” tatlarıyla olduğu kadar sunumlarıyla da öne çıkıyor.

Ev yapımı makarnalar arasında yer alan “Casonzei Di Barbabietole Con Patate E Funghi” patates ve mantarla doldurulmuş pancarlı casonzei, Mezzaluna yorumuyla farkını ortaya koyarken ricotta ve pazı ile doldurulmuş canneloni “Cannelloni All’ Erbette Ricotta” fırınlanmış domates ve renkli biber ragu ile servis ediliyor. Risottonun enfes tadından vazgeçemeyenler için hazırlanan “Risotto Al Gorgonzola E Spinaci” gorgonzola peyniri ve ıspanakla hazırlanıyor.

Yeni menüsünde tatlı bölümünü de genişleten Mezzaluna, özel reçeteyle hazırladığı İtalyan usulü elmalı “Strudel di Mele” ile tatlı severleri fazlasıyla memnun ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın