Meksikalı Ranchero’dan Vegan Lezzetler

Meksika’ya özgü gerçek yerel yemekleriyle ünlenen Ranchero, beslenme tarzı olarak et, beyaz et ve balık tüketmeyen, ayrıca bu hayvanlardan üretilen hiçbir gıdayı da yemeyen Vegan’lara özel reçeteler sunuyor. Birer Meksika klasiği olan Fajita ve Taco’yu vegan kültürüne göre yeniden yorumlayan mekanın bu özel lezzetlerini henüz deneyimlememiş olanlar, 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü Ranchero lezzetleri ile kutlayabilirler.

Vegan Fajita, Ranchero’da!
Şehrin Meksikalısı Ranchero’da, vegan misafirlerin beslenme tarzlarından ve damak tadından taviz vermeden gönül rahatlığıyla yiyebilecekleri özel lezzetler yer alıyor. Bir Meksika klasiği olan Fajita’yı vegan kültürüne göre yeniden yorumlayan mekan, dünyaca ünlü bu yemeği karamelize soğan, renkli biberler, bitkisel yağ, sarımsak püre, dağ kekiği, kimyon, isli paprika ve kişniş ile sotelenen mantarlardan hazırlayıp yanında özel soslar ve el yapımı mısır tortillası eşliğinde servis ediyor.

Meksika klasiği Taco’nun vegan hali…
Ranchero’nun menüsünde bir başka ünlü lezzet taconun vegan versiyonu da bulunuyor. Vegan Taco’nun içinde kültür mantarı, karamelize soğan, sarımsak püresi, ince kıyılmış marul, renkli biber, kibrit patates, soya sos, avokado sos ve borracha sos yer alıyor.

Sağlıklı ve renkli vegan tabağı “Plato Vegano”
Mekanın bir başka vegan lezzeti ise Plato Vegano isimli yemek. İçerisinde fasulye püresi, yer fıstığı püresi, közlenmiş domates, avokado sos, ıspanak, brokoli, kapya biber, ananas, salatalık, çeri domates, turp, pancar turşusu, maydanoz, pancar kızartması ve mısır tortillası bulunan bu vegan tabağı da Ranchero’nun trend yemekleri arasında yer alıyor.

Mekanın vegan yemeklerini denemek isteyenler 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü kutlamak için misafirlerini, Aztek ve Mayalara kadar uzanan binlerce yıllık Meksika mutfağından orijinal lezzetler eşliğinde ağırlayan Ranchero şubelerine uğrayabilirler.

Sosyal Medya'da Paylaşın