Meksika Lezzetleri Ankara Ranchero’da!

Başkent’in sembol yapılarından birisi olan Atakule’de bulunan Ranchero, kahvaltı servislerine de başladı. Mekanın kahvaltı menüsünde ilk bakışta pek çok kişi için söylenmesi kadar, akılda tutması da zor olan Huevo Aguacate Con Pan, Chilaquiles, Mexican Hot Cakes, Elote Cremoso, Cazuele De Alambres gibi lezzetler bulunuyor. Ailesi ve sevdikleriyle birlikte güne Meksika kahvaltısı ile başlamak isteyenler, hafta içi 09.00 – 12.00, hafta sonu ise 09.00 – 14.00 saatleri arasında Atakule Ranchero’ya uğrayabilirler.

Kahvaltıda okyanus ötesi lezzetleri deneyimlemek isteyenler, artık bu zevki Ankara’da bulunan Atakule Ranchero’da yaşayacak. Meksika’nın Aztek ve Mayalara kadar uzanan binlerce yıllık tarihini, renkli kültürünü ve dünyaca ün yapmış en özel lezzetlerini önce İstanbul’a sonra Ankara’a taşıyan Ranchero, Atakule’deki misafirlerine Meksika usulü lezzetleri kahvaltıda sunmaya devam ediyor.

Türk damak tadına uzak olmayan tariflerden oluşan kahvaltı listesinde; Meksika mutfağının baş tacı Tortilla ile hazırlanan kıymalı börek, döküm tava içinde renkli biber, soğan, domates, eritme peynir, salsa festivo sos ve krema ile hazırlanan tereyağlı göz yumurta, mantarlı, hindi fümeli, sosisli veya chorizo alternatifleriyle Meksika’ya özgü omlet çeşitleri, süt reçelinin başrolde olduğu Meksika tarzı pankek gibi pek çok özgün lezzet, Atakule Ranchero’nun yeni mönüsünde yer alıyor. Ayrıca dileyenler kahvaltı tabağı, menemen, omlet, sahanda yumurta gibi klasik kahvaltı seçeneklerini de tercih edebiliyor

Sosyal Medya'da Paylaşın