Londra’da hamburgerin en iyi 4 destinasyonu

Az pişmiş ya da çok pişmiş, tercihiniz ne olursa olsun etin en leziz ve sulu halinin iki hamburger ekmeği arasında olduğunu düşünenler için hazırladığımız liste bir rehber niteliği taşıyacak. En büyük suç ortağı patates kızartması ile birlikte pek çok diyetin bozulmasına sebep olan hamburger için Londra’ya doğru gittik ve en iyi hamburgercileri sizler için araştırdık.

Lucky Chip

Haftanın 7 günü lezzetli hamburgerleri ve eğlenceli menüleri ile Lucky Chip, müşterileriyle Islington ve Tottenham olmak üzere iki noktada buluşuyor. Kevin Bacon veya karamelize soğanlı Kelly LeBrock sipariş edebilir ve harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Çoğu müşterisinin favorisi ise mavi peynir ve jalapeno eşliğinde açık ara farkla El Chappo.

Burger & Beyond

Shoreditch’teki restoranlarında el yapımı köfteleriyle Londra’nın en iyilerinden olan Burger & Beyond, kendini ödüllendirmek isteyen kişilerin uğrak yeri. Bacon Butter Burger, menüde göze çarpan lezzetlerden biriyken “gözlerinize dokunmadan önce ellerinizi yıkayınız” uyarısıyla gelen Shoreditch Hot Chicken ile biraz baharat ekleyebilirsiniz.

Flank

Victoria Market Halls ve Old Spitalfield Market şubeleriyle başarısını kazanan Flank’in arkasındaki fikir, en iyi malzemelerle ideal hamburgeri yaratmak. İşleri basit tutarak el yapımı turşusu ve özel Flank sosuyla müşterilerine gerçek bir hamburger deneyimi sunmak isteyen ünlü hamburgercinin en çok tercih edilen lezzeti ise cheeseburgeri.

Mac & Wild

İskoçya’nın sokak lezzetini Londra’ya getiren Mac & Wild’ın lezzeti, sahibi Andy Waugh’un 30 senelik kasap olan ailesinden geliyor. Dana ve geyik etinin mükemmel karışımından oluşan köftesi ve dışı çıtır ancak içi yumuşacık Brioche ekmeği arasında sunumu ile hamburgere yeni bir soluk getiriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın