The Clove Club’ın sahiplerinden Isaac McHale: “Müşterilerin kendilerini güvende hissettiğini biliyoruz”

Londra’nın ünlü Michelin yıldızlı restoranı The Clove Club, 6 ay sonra kapılarını yeniden aralıyor ve 1 Eylül Salı günü bir dizi sağlık önlemi ve yeni lezzetler ile misafirleriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

The World’s 50 Best Restaurants listesinde 27’nci sırada yer alan The Clove Club, karantina döneminde diğer restoranların aksine oldukça sessiz kalarak ve paket servis gibi başka konseptler denemeden bu sürecin geçmesini bekledi. İlk başta daha fazla açık alana sahip olan kardeş restoranı Luca’nın açılmasından sonra The Clove Club’ın sahipleri, restoranın 1 Eylül’de açılacağını duyurdu. Gerekli bütün önlemlerin alınmasıyla birlikte Michelin yıldızını kazandıran ve The World’s 50 Best Restaurants listesinde başarısını kazandıran tadım menüsüne sadık kalınacağını söyleyen restoran sahiplerinden Isaac McHale Eater’a yaptığı açıklamda, “Sevdiğimiz şeyi yapmaya, insanlarla ilgilenmeye ve özel anlar yaratmaya geri döneceğimiz için çok heyecanlıyız” dedi.

Şu anda Londra’da turizm eksikliğinden endişelenip endişelenmediği sorulduğunda, Eater’a yarı şaka yaparak, daha genel bir şekilde insanların evlerini terk etmeleriyle ilgili endişeleri olduğunu, ancak kendisinin ve ekibinin, insanların gelip kutlama yapması ve yemek yemesi için çok heyecanlandıklarını söyleyen McHale şunları ekledi: “Londra restoranlarında yemek yemek için dışarı çıkan pek çok insan var.”

Geçen ay gerekli güvenlik önlemlerini alarak Kingsland Road üzerinde yer alan Luca’yı açan McHale, “Önce Luca’yı açmamız mantıklıydı, açık alan ve çok daha fazla alan var. Orada öğrenilen dersleri uygulayabiliriz. Pek çok işlem ve işleri yapma şeklimiz düzeltildi. Yaptığımız şeyin işe yaradığını ve müşterilerin kendilerini güvende hissettiğini biliyoruz” diyerek devam etti.

Masa sayısında azalma, yemek odasının düzeninde yapılan değişiklikler ve barda çok sınırlı sayıda yemek olacak ve Clove Club’daki menü büyük ölçüde değişmeyecek. McHale, restorana Michelin yıldızı ve World’s 50 Best statüsünü kazandıran tadım menüsü formatına sadık kalacaklarını belirterek “İnsanların bildiği birkaç tanıdık Clove Club yemeği ve yeni geliştirilmekte olan birkaç tabakla misafirlerimizin karşısına çıkacağız” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın