Lezzetin İki İddialı İsmi Roka Ve Butterfly Chocolate Bir Arada

Japon mutfağını modern bir dokunuşla sergileyen Roka, iyi ve kaliteli çikolatanın adresi Butterfly Chocolate ile bir araya geliyor. Tatlı menüsünde 6 Eylül’den itibaren misafirlerin beğenisine sunulacak olan Chocolate sundae with poki sticks, Türkiye’nin önde gelen artizan çikolatacılarından Butterfly Chocolate’ın %80 Madagaskar çikolatasının lezzetini taşıyor. Yalnızca 1 ay boyunca menüde kalacak olan tatlı, yer fıstığı ve vanilya ile zenginleştiriliyor.

Roka’nın baş şefi Suna Hakyemez önderliğinde, Roka İstanbul’da özel olarak gerçekleşen bu işbirliği aynı zamanda bir ilki temsil ediyor. Menünün en tatlı yıldızı olmaya aday bu tatlı, Roka’nın Türk bir markayla olan ilk işbirliği.  Roka, Robata (ro) çevresinde arkadaşlarla güzel yemek ve içeceklerin paylaşıldığı, sıcak, içten ve her şeyi kucaklayan bir enerji ortamı (ka) anlamını Butterfly Chocolate işbirliği ile büyütüyor.

Bir ay boyunca Roka misafirlerine sunulacak olan tatlıda kullanılan Butterfly Chocolate %80 Madagaskar bean to barının hikayesi Sambirano vadisinde bulunan Bejofe Estate çiftliğinde başlıyor. Craft çikolata dünyasında en çok aranan “single origin” kakao çekirdeklerini üreten bu çiftlikten Butterfly Chocolate tarafından tedarik edilen çekirdekler, yine Butterfly tarafından el ile işleniyor. Herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan, kakaonun “teruar özellikleri ile” çekirdeğin doğal aromaları ortaya çıkarılıyor.

ROKA hakkında

Zuma Londra’nın muazzam başarısının ardından, Rainer Becker robatayaki mutfağının büyük popülaritesini çabucak fark etti ve otantik ama çağdaş bir Japon menüsü yaratmak için Grup Yönetici Şefi Hamish Brown ile birlikte 2004 yılında ROKA Charlotte Street’i açtı. ROKA Grubu hızla genişledi ve şimdi Londra’nın en çok rağbet gören lokasyonlarında bir restoran portföyüne sahip. ROKA’nın ana mutfağı Robata ızgarasından geliyor. Lokantaların ortasında yer alan ızgara, tüm restoranların ayrılmaz bir tasarım öğesini oluşturuyor, ancak çarpıcı bir özellik olmanın ötesinde, robata gerçekten ROKA’nın kalbidir.

Butterfly Chocolate Hakkında

Bu yıl 20. yılını kutlayan Butterfly, butik bir pastane olarak başlayan yolculuğuna, kısa bir süre içinde el yapımı çikolatayı da ekleyerek, haute couture bir çikolata evi olarak devam etmektedr. Butterfly, dünyaca ünlü şeflerle bir araya gelerek seçkin deneyimleri geniş ürün çeşitliliğiyle sunmaktadır. Hiç durmadan keşfeden, gelişen, değişen, öğrenen ve yenilenen bir marka olan Butterfly, mevsimsel özelliklere göre farklı içeriklerin eklendiği yeni çikolatalarını haute couture anlayışına uygun olarak koleksiyonlar halinde hazırlamaktadır. Keşfetmeye meraklı, özgür doğasını dünya standartlarında ürünleri ve trenleri Türkiye’ye taşıyarak gösteren Butterfly, Bean-to-Bar çikolatanın da Türkiye’deki öncülerindendir

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın