Katkısız, güvenilir ve temiz gıdanın Kuzguncuk’taki adresi: Pulat Çiftliği

Ekonomi mezunu ve geçmişinde bankacılık yapmış Zeynep Pulat Arpacıoğulları babasından kalan ve hobi çiftliği olarak kullandıkları Silivri’de yer alan 40 dönüm çiftliği işe dönüştürüyor. Anne olduktan sonra kendi çocuklarını doğal ve katkısız ürünlerle besleyen Zeynep Pulat Arpacıoğulları bu işi bir adım daha ileriye taşıyarak Pulat Çiftliği’ni kuruyor ve bir internet sitesi açarak ürünlerini orada satmaya başlıyor. İnternet sitesi dışında ürünlerini satmak için bir dükkân arayışı içerisindeyken şuan Pulat Çiftliği’nin bulunduğu yer olan Kuzguncuk’taki mekânı buluyor ve Pulat Çiftliği’nin hem ürün satışı hem de kafe-restoran konsepti hayata geçiyor. 

Çoğunlukla kendi çiftliklerinde ürettikleri ürünleri kullandıklarını ama dışarıdan da temin ettikleri ürünlerinde olduğunu dile getiren Zeynep Pulat Arpacıoğulları imza lezzetlerinden şöyle bahsediyor: “Doğal ve tamamen katkısız ve kendi ürünlerimizle hazırladığımız acukamız imza lezzetlerimizden. Şekersiz olarak hazırladığımız reçellerimiz de çok beğeniliyor. Peynirlerimizin bir kısmını kendimiz yapıyoruz. Bir kısmını da Alaçatı’dan getiriyoruz. Ekmeğimizi de kendimiz yapıyoruz. 4 çeşit ekmeğimiz var. Tarçın, ceviz üzümlü, zeytinli, siyezli karabuğday ekmeğimiz var. Dışarıdan aldığımız ürünleri kendi evime de alıyorum. Güvenmediğimiz ve kalitesinden emin olmadığımız hiçbir ürünü servis etmiyoruz.” 

“İnsanlar sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmeye başladı” 

Çocuklarına hiçbir zaman paketlenmiş ürün yedirmediğinden bahseden ve bu işe adımını atmasının en önemli sebeplerinden birinin de bu olduğunu anlatan Zeynep Pulat Arpacıoğulları: “Çocuklarımdan yola çıkarak bu işe adımımı attım diyebilirim. Çiftliğimiz olunca da böyle bir imkanımız oldu. Bence insanlar sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmeye başladı. Katkı maddeli ve lezzetsiz ürün tüketmek istemiyorlar. Özellikle bu dönemlerde anne olmuş kadınlar bu konuda daha fazla araştırma yapıp doğal ürün kullanmaya özen gösteriyorlar. Kavanozda satışı olan ürünler, kullanılan sebzeler önce analize gidiyor. İlaç kalıntısının olmadığı kesinleşince üretime gidiyor sebzeler. Ürünlerimizin hiçbirinde katkı yok. Kısacası her şey ev usulü. Anneannelerimizin, babaannelerimiz nasıl yapıyorsa biz de öyle yapıyoruz. Tamamen katkısız, güvenilir ve temiz gıda sunuyoruz.” 

“Kahvaltımız gün boyu servis ediliyor” 

Kahvaltı olarak menüsünde yer alan lezzetlerden de bahseden Zeynep Pulat Arpacıoğulları: “Kahvaltı olarak bir tek bir de çift kişilik kahvaltı menümüz var ve içerisinde de yumurta, beyaz peynir, İzmir tulumu, cevizli peynir, kekikli peynir, zeytin, acuka, söğüş, mevsim meyvesi, lor peyniri ve reçel, tereyağı, bal, ceviz, kuru kayısı, simit, bazlama ve ekmek ve sınırsız çay var. Gün boyu kahvaltımız oluyor istediğiniz saatte kahvaltımızı deneyebilirsiniz. Tabaklarımız ve sunumumuz diğer alışılagelmiş serpme kahvaltı mantığında değil fakat misafirlerimiz doymadıklarını düşündükleri zaman biz ürünlerimizi ücretsiz olarak tazeliyoruz. Şunu da eklemem gerekir imza lezzetlerimizi ünlü yeni nesil şeflerden Burak Zafer Sırmaçekici birlikte hazırladık. Kahvaltılarımız dışında öğlen ve akşam yemeği de servis ediyoruz” diyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın