JW Marriott Istanbul Bosphorus’un Yeni Executive Şefi Şafak Erten!

Tarihi Yarımadanın karşı konulamaz panaromasına ev sahipliği yapan JW Marriott Istanbul Bosphorus’un yeni Executive Chef’i Gault & Millau 2024 ‘‘Yükselen Şef Ödülü’’ne layık görülen Şafak Erten; üç kuşaktır aile mesleği olan aşçılı tutkusuyla JW Marriott Istanbul Bosphorus’un büyüleyici atmosferi eşliğinde deneyimlemeye davet ediyor.

Şef Şafak Erten; kendi hikayeleriyle beslediği reçetelerin içeriğindeki kontrastların dengesi ve tatlar arasındaki uyumu gözeterek klasik tariflerden çıkarıp mutlaka özel bir dokunuş verdiğini belirtiyor. 16 yıllık meslek hayatında hem yurt içi hem de yurt dışında uluslararası birçok değerli kurumda çalışıp ödüllere layık görülen genç şef; üç kuşaktır aile mesleği olan aşçılığa modern bir bakış açısı getirerek mevcut menüleri daha sağlıklı ve sürdürebilir bir mutfak üzerine kurguladığını belirtiyor.

JW Marriott Istanbul Bosphorus’un yeni Executive Chef’i Şafak Erten; JW Marriott Hotel Ankara’nın açılış kadrosunda görev yapmış, ayrıca JW Marriott Endonezya ve Suudi Arabistan otellerinde Türk yemekleri festivali düzenlemiştir. Bu anlamda Türk yemeklerinin uluslararası arenada tanıtılmasına katkı sağlayarak kültürel miraslara olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir.

Dubai Burj Khalifa’da yer alan dünyanın en yüksek restoranı Atmosphere; Riga Old Town’ın merkezindeki Grand Hotel Kempinski gibi çeşitli mutfaklarda deneyimler kazanmıştır.

Antalya’da Paloma Finesse’in açılış kadrosunda yer almış ve Türkiye’de alanında bir ilk olan Chef’s Kitchen projesini yürütmüştür. Dünyaca ünlü, ödüllü, seçkin şeflerin bir hafta boyunca kendi restoranları gibi degüstasyon menülerini sunduğu projede, Şef Pere Planaguma, Şef Pascal Favre D’anne, Şef Mark Sargeant, Şef Johnny Goric ve Şef Joe Barza gibi değerli şeflerle bu projenin başarısına imza atmıştır.

Edindiği tecrübelerinden sonra 22 Nisan itibariyle kariyerine JW Marriott İstanbul Bosphorus’ta Executive Chef ünvanıyla devam edecek ve yaz sezonuna dinamik bir giriş yapmaya hazırlanan şef Şafak Erten yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın