İçecekleri sanata dönüştüren İstanbul’un en iyi kokteyl adresleri

Bir karıştırma sanatı olarak adlandırılan “Miksoloji” sunum, tasarım ve içeriklerin yorumlanmasıyla özellikle son zamanlarda oldukça popüler. İstanbul’da birçok yerde profesyoneller tarafından icra edilen miksoloji sanatını en iyi sunan yerleri sizinler için derledik. 

Alancha

Anadolu mutfağını modern ve yenilikçi bir yemek deneyimiyle sunan Alancha’da yemekler kadar kokteyller de ilgi görüyor. Kendilerine özel kokteylleri olan Alancha’nın en sevilen çeşidi ise mango, portakal suyu, fesleğen ve kumkuat eşliğinde sunulan “Supernatural Baharatlı Jameson.” 

Alexandra Cocktailbar

Arnavutköy’de sahilde yer alan Alexandra Cocktailbar kokteyl konusunda iddialı mekânlardan bir tanesi. “Hot Passion” ve “Knock Knock” yolunuz Alexandra Cocktailbar’a düştüğünde mutlaka denemeniz gerekenler arasında. 

Spago

Amerika dışında ilk şubesini İstanbul’a açan Spago’nun kokteylleri en az yemekleri kadar meşhur. Spago ekibinin klasik lezzetleri yerel dokunuşlarla hazırladığı kokteyllerinden en favorisi ise “Peace On Earth” ve “Forbidden Kiss.” 

Mürver Karaköy’de Novotel İstanbul Bosphorus’un en üst katında yer alan Mürver yemekleri kadar kokteylleri ile de çok seviliyor. Mekânın en sevilen kokteyli ise kendi adını taşıyan “Mürver”.

Soho House

İstanbul’un en güzel kokteyl duraklarından biri olan Soho House sade menüsüyle lezzetli kokteyller sunuyor. Her damak zevkine hitap eden imza kokteylleri ile misafirlerin mekândan mutlu ayrılmasını sağlıyor. “Nostalji”, “Latife” ve “The Secret” kokteyllerini de farklı lezzetler arayanlar için hazırlıyor. 

Finn Karaköy

Alışılmışın dışında bir mekân olan Finn Karaköy kokteyllerinin lezzeti kadar isimleri ile de dikkat çekiyor. “Hakuna Matata”, “Pink Panther” gibi eğlenceli isimlere sahip olan kokteylleri kendiniz de evde denemek isterseniz mekânın verdiği workshop’lara katılabilirsiniz. Çilekli, patlayan şekerli kokteyli ise eğlenceli anlar yaşamanıza yardımcı olabilir. 

La Boom

Emirgan’da Boğaz’a nazır bir manzaraya sahip olan La Boom özellikle ada çaylı ve ıhlamur aromalı kokteylleri ile adından söz ettiriyor. 

Sunset Grill&Bar

Sektörde 25. yılını kutlayan Sunset Grill&Bar muhteşem manzarasıyla ve hazırladığı kendilerine özel kokteyller ile de adından oldukça söz ettiriyor. “Sunset Signature Cocktails” kokteyli ile fark yaratan mekân diğer karışım içecekleri ile de çok seviliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın