Hızlı fakat ‘fast’ değil

Yarım asırlık Sardunya markasının bünyesinde hayata geçen markalardan Beslem Et Ürünleri, pişmiş veya yarı pişmiş lezzetli hazır yemek seçenekleriyle eve serviste kalitenin çıtasını yukarı taşıyor. “Hızlı olsun fast olmasın” diyorsanız ve 15 dakikada dana kürek, 20 dakikada lazanya yemek istiyorsanız Beslem tam size göre.

Türkiye modern yemek tarihinin en önemli yapıtaşlarından biri olan Sardunya Catering markasının pandemi sırasında filizlenen hazır yemek markası Beslem, pişmiş veya yarı pişmiş ürünleriyle nefis bir çıkış yaptı.

Sardunya Catering’in tedarikçisi

Beslem faaliyetlerine, 1976 yılından bugüne dek kalitesinden ödün vermeyen Sardunya Catering’in et ve et ürünlerini tedarik ederek başladı. Sardunya Catering’in kendi iştiraki olan firma, 2021 yılı itibariyle pandeminin de etkisi ile pişmiş ve yarı pişmiş hazır yemek üretimine geçti ve eve servis sistemiyle mutfaklara ulaşmaya başladı. Şef Çiğdem Alagök bu süreci şöyle anlatıyor, “Kapanma döneminde misafirlerimizden uzakta kaldık. Onlara her zamanki kadar yakın olmak isteğimiz, uzun süredir planladığımız eve servis hazır yemek sürecine hız kazandırdı ve Beslem’in şef tarifli menüsü doğdu.”

“Bizde sadece hizmet hızlı”

Hızlı yemek hazırlamanın ve keyifle yemenin çalışan insanların doğal bir ihtiyacı olduğunu vurgulayan Alagök, Beslem eve servis menüsünün hazır yemek algısını değiştirecek bir kalitede olduğunun altını çizdi. “Eve servis edilen pişmiş veya yarı pişmiş dondurulmuş yemeklerimizi standart hazır yemek kategorisinde değerlendirmek mümkün değil’ diyen Alagök, “Bizde hızlı olan sadece evlerindeki misafirlerimize hizmet vermek. Yemeklerin ne reçeteleri ne de üretim süreleri hızlı değil. 15 dakika içinde harika bir ana yemek olarak sofranıza koyabileceğiniz dana küreğin sadece marinesi bile 12 saatte gerçekleşiyor’ ifadelerini kullandı.

Siyez bulgurlu köfte mi lazanya mı?

Beslem’in şef tarifli zengin menüsü farklı damak tatlarına yönelik özel lezzetlerle farklılaşıyor. Örneğin, tahılların atası sayılan siyez bulgurlu köfte hem tencere hem de fırın yemeklerine uygun ve kullanıma hazır bir şekilde evinize ulaşıyor. İstediğiniz formatta pişirebileceğiniz bu özel lezzet, sağlıklı tahıl tüketimi için harika bi seçenek. Menünün bir diğer yıldızı olan Bolonez Soslu Lazanya ise fırına attıktan 23 dakika sonra yemeğe hazır.

Sosyal Medya'da Paylaşın