Hilton Avrupa’da Hız Kesmeden Büyümeye Devam Ediyor

Hilton, bu yaz Avrupa’nın gözde tatil destinasyonları; Akdeniz, Yunanistan, İbiza ve Malta adaları dahil olmak üzere 10 yeni otel açarak Avrupa’daki varlığını hızla genişletmeye hazırlanıyor.  Hilton’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da dokuz marka altında geliştirme aşamasında olanlar dahil olmak üzere 100’e yakın oteli bulunuyor.

Hilton, Avrupa’daki varlığını yaz sezonunda hızla genişletmeye hazırlanıyor. Şirket, Akdeniz’in incisi olan Yunanistan, İbiza ve Malta adaları da dahil olmak üzere 10 yeni lokasyonda oteller açmayı planlıyor. Bu genişleme hareketi, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da dokuz farklı marka altında geliştirme aşamasında olanlar dahil olmak üzere 100’e yakın oteli içeren Hilton’un bölgedeki büyüme stratejisinin bir parçası olacak.

 

Hilton’un Avrupa’daki hızlı genişlemesi, konukların uzun süredir favori tatil bölgelerinde yüksek kalitede resort otellere olan talebinin artmasına dayanıyor. Bu artan talep, şirketin resort otel portföyünü genişletme stratejisini destekliyor. Son beş yılda portföyünü iki kat büyüten Hilton, şu anda dünya çapında 300’den fazla otele sahip.

 

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, konuyla ilgili şunları söyledi: “Uluslararası seyahat edenlerin hem geleneksel hem de yeni tatil destinasyonlarında yüksek kalitede konaklama talebi artıyor. Geçen yılın beşte birinden fazlasını resort oteller oluşturarak, bu pazar segmentindeki büyüme potansiyelini gösterdik. İş birliği yaptığımız birçok otel sahibi ile, özellikle Akdeniz’in adalarındaki resort otel yelpazemizi genişleterek yaz sezonuna 10 yeni otel daha ekleyeceğiz.”

 

Hilton’un yeni projelerinden biri olan Hilton Alvor, Portekiz’deki Algarve bölgesinde yer alacak ve nefes kesen deniz manzarasına sahip olacak. Ayrıca, İbiza’da iki Curio Collection by Hilton otel ve Girit’teki Numo Ierapetra Beach Resort Crete, Curio Collection by Hilton gibi çeşitli destinasyonlarda da yeni tesisler bulunacak.

Bu genişleme hareketiyle Hilton, Avrupa’nın önde gelen tatil destinasyonlarında konuklara unutulmaz deneyimler sunmaya devam ediyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın