Her köşesiyle Amerikan diner ruhunu yansıtan mekân: Bronco

Sokak lezzetlerini alışılmışın ötesinde bir anlayışla sunan Bronco, müziklerinden kıyafetlerine, iç dizaynından yemeklerin servisine kadar 90’ların ruhunu yansıtıyor. Şef İsmet Saz’ın yeni bebeği Bronco, Vadi İstanbul’daki yerinden sonra Kanyon’da da sokak lezzetlerinin peşinden koşanları ağırlıyor. 

Uzun süre Amerika’da yaşanmışlığın da verdiği farklı isteklerle yola çıkan İsmet Saz Bronco’ya bir Amerikan diner havası vermek istediğini söylüyor. Neon ışıkları, grafitileri hatta çalışanların dövmelerine kadar bir kültürü yansıtan Bronco, en ince detayına kadar düşünülerek tasarlanmış. Sade bir menüyle yola çıktıklarını ve sürekli geliştirilerek yeni şeylerin de menüye ekleneceğini bizimle paylaşan Saz, diğer restoranların geliştirdikleri lezzetleri de Bronco’da sunmak için çalışıyor.

“Street food önümüzdeki 4-5 sene daha gastronomide büyük rol oynayacak” 

Ham maddeyi tamamen kendi işleyen Boronco, A’dan Z’ye her şeyin kendileri tarafından yapıldığı bir mutfağa sahip. Street food konseptinin günümüzde popülerlik ve bilinirlik kazanmasını ülkenin ekonomik yapısına da bağlayan Saz, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bence bu ülkenin ekonomik yapısıyla alakalı bir durum. Tabii ki bu bir akım. Sonuçta street food biz de yıllardır olan bir şey; midye tava, kokoreç, kestane gibi ürünler çok tüketilen şeylerdi. Fastfood hızlı hızlı ye geç bir anlayış. İstanbul da dünya başkentleri de çok yavaş yaşanabilecek yerler değil. Bu yüzden de street food’un önümüzdeki 4-5 sene daha gastronomide büyük rol oynayacağını düşünüyorum. Bizim gibi şeflerin olaya el atması daha da çok bilinmesini sağlıyor.” 

Brisketler özel bir marinasyon tekniği ile hazırlanıyor
Menüsünde tek bir çeşit hamburger olan Bronco single ya da duble et seçeneğiyle burgerlerini servis ediyor. Hamburgerinin dışında füme brisket de sunan mekân brisketini özel bir marinasyon tekniğiyle hazırlıyor. Taco ve cookie dough da servis ettiklerini dile getiren deneyimli şef, Amerika’da çok bilinen cookie dough’u burada gören misafirlerin çok memnun olduğunu söylüyor. Özellikle Boston civarında soğuk aylarda çok tüketilen clam chowder çorbasını da sunmaya hazırlanan Bronco, mekânın ruhuna uyan olmazsa olmaz dediği New York cheesecake’i de misafirleriyle buluşturuyor. Mekânın diğer bir favori ürünü ise “hot baby” adını verdikleri buffalo wings. 

Sosyal Medya'da Paylaşın