Guy Savoy Tüm Restoran Çalışanlarını Haftada Sadece 4 Gün Çağırıyor!

Türkiye’nin gastronomi değerlerini, turizmini ve kültürel yapısını dünyaya tanıtma konusunda çalışmalar gerçekleştiren Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen, Fransa seyahatinde Michelin yıldızlı ve Gault&Millau Akademi Ödüllü (5 Toques) duayen şef Guy Savoy’u ziyaret etti.

Fransa’nın ve dünya gastronomi sahnesinin önemli isimlerinden biri olan, defalarca en iyi seçilen Guy Savoy, çalışmalarıyla hem Michelin hem de Gault&Millau gibi prestijli rehberlerin kayıtsız kalamadığı bir isim. Türkiye’nin global arenada varlığını tanıtma konusunu kendisine misyon edinen ve bu amaçla dünya çapında organizasyonlar düzenleyen Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen, efsane şef Guy Savoy ile Paris’teki mekânı Guy Savoy Restaurant’ta görüştü.

Sözen, ödüllü șef Savoy’un hem imza yemeklerini tattı hem de sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hizmet sektörüne verdiği önemi anlatan duayen isim Guy Savoy, restoran çalışanlarının verimliliğini daha fazla artırabilmek adına, dünya çapında yeni bir trend olan haftada 4 gün çalışma stiline geçtiklerini anlattı.

Sosyal Medya'da Paylaşın