Glass Hostaria’nın Yaratıcı Şefi Cristina Bowerman Dünyaca Ünlü Gastromasa Konferansı’na Geliyor!

Glass Hostaria’nın yaratıcı şefi Cristina Bowerman, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alacak.

Türkiye ile dünya gastronomisi arasında köprü görevini sürdüren ve dünya gastronomi etkinlikleri arasında ilk iki sırada yer alan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 8.’si 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konferansın teması “Coğrafya” olacaktır. Gastromasa Konferansımız bünyesinde yer alacak Gastromasa Hospitality, Gastromasa Coffee, Gastromasa Bar ve Gastromasa Pastry konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. 60’tan fazla dünyaca ünlü şef ve pasta şefi, 30’dan fazla barista, sommelier ve miksolog, 200’den fazla profesyonel konuşmacı, turizm ve konaklama sektörünün en önemli yatırımcıları, ünlü şefler, gastronomi profesyonelleri, genel müdürler, F&B müdürleri, satın alma müdürleri ve daha birçokları diğerleri ise 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na katılma fırsatı bulacak.

Cristina Bowerman Hakkında

Şef Cristina Bowerman tüm hayatını akıntıya karşı bir yolculuk haline getirmiştir. Yaratıcılığı, yenilikçiliği, bağlılığı ve adanmışlığıyla tanınıyor.

Convivio Troiani’deki ilk deneyiminden sonra, on yedi yıldır Şef Patronu olduğu Glass Hostaria restoranına geldi. Restoranı, Roma’nın Trastevere bölgesinin kalbinde yer alan çağdaş ve yenilikçi bir mekandır ve mutfağıyla mükemmel bir uyum içindedir: dünyanın dört bir yanından gelen lezzetlerin ve asırlık geleneklerin bir karışımı, geçmişin, bugünün ve geleceğin bir karışımı.

2010 yılında Şef Bowerman, o yıl İtalya’daki tek kadın olarak Michelin yıldızı ile ödüllendirildi, ve 2020’de Three Forks of Gambero Rosso’yu kazandı.

2023 yılında Forbes tarafından, bağlılıkları ve liderlik becerileriyle İtalya’nın büyümesine katkıda bulunan 100 Başarılı Kadın arasına dahil edildi.

Birçok hayır kurumunda ve kadınların güçlendirilmesi gibi birçok önemli konuda yer alan şef, birçok ödül almıştır, ancak en çok gurur duyduğu ödüller FoodCommunity’den “Yılın Kadın Şefi” ve LoveItalianLife tarafından “Avrupa’nın En İyi İtalyan Kadın Şefi”

Sosyal Medya'da Paylaşın