Galataport, şehrin yeni alışveriş ve gastronomi merkezi!

İstanbul’un tarihi limanını yeniden canlandıran Galataport İstanbul, yeme-içme sektörünün lider markalarını da bir araya getiriyor. Galataport İstanbul erişilebilir ve düşük katlı yapıları, mahalle konseptinde tasarlanmış, bölgenin tarihi dokusuyla uyum içindeki mimarisi, alternatif ulaşım olanakları gibi birçok özelliği ile ziyaretçilerine, “nefes alan” sağlıklı ve güvenli bir kültür-sanat, çalışma, alışveriş ve yeme içme deneyimi sunuyor. 

Dünya çapındaki benzer projeler için bir ilham kaynağı olan proje, dünyada ilk kez hayata geçirilen ve özel bir kapak sistemi ile yerin altında kurgulanan terminale ev sahipliği yapıyor. Tarihi liman ise İstanbul’un dünyaya denizden açılan kapısı olmaya devam ediyor.

Projenin ayaklarından birini oluşturan 2400 araç kapasiteli yer altı otoparkı da şehrin park sorununun çözümüne katkı sağlıyor. Galataport İstanbul, 7 milyonu yabancı olmak üzere yılda toplam 25 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak. Proje kapsamında mürettebat dahil yaklaşık 1,5 milyon kruvaziyer yolcusunun da İstanbul’u ziyaret edeceği öngörülüyor.

Şehrin yeni alışveriş ve gastronomi mahallesi

Galataport İstanbul’da yaklaşık 250 adet perakende ve yeme içme noktası bulunuyor. Alışveriş ve yeme içme birimleri için ayrılan kiralanabilir alan toplamı yaklaşık 52 bin metrekare, kiralanabilir ofis alanı ise 43 bin metrekaredir. Galataport İstanbul’da yer alan markalar, daha önce Türkiye’de yer almış olsun veya olmasın, tümF hedef kitlelere ve farklı zevklere hitap edebilecek, temelinde deneyim olan bir konsept ile hizmet veriyor. Projede 20 metrekareden başlayarak 2 bin metrekareye kadar çıkan farklı büyüklüklerde mağazalar bulunuyor. Galataport İstanbul, %40’lık yeme içme oranı ile şehrin yeni gastronomi mahallesi konumuna geliyor. Geçmişte pek çok farklı kültürü barındıran bir sahada yer alan Galataport İstanbul, Türk ve Dünya mutfaklarından geniş bir yelpaze sunan birçok yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapıyor. Yeme içme sektöründe planladığı sertifikasyon ve denetim hizmetleri ile, ziyaretçilerine onaylı ve hijyenik sokak lezzetlerini güvenle tatma imkanı veriyor.

BigChefs, Cookshop, Günaydın, Ha’bupide, Happy Moon’s İkon, İstinye Tavukçusu, Liman Lokantası, Mezzaluna, Burger King, Popeyes, Sait Balık ve The Populist en sevilen lezzetlerini misafirlerine sunmaya başladı. Kahve ve tatlı müdavimleri için ise, Butterfly, Cafe Fuego, Cafer Erol, Grandma Cafe, Hafız Mustafa, İstinyemiş, Kahve Dünyası, Lokum Atölyesi, Monochrome, Simit Sarayı Galataport’ta hizmet veriyor. Ancak yakında kapılarını açmaya hazırlanan daha birçok marka var: Baylan, Creams, Cremma, DD Scoop, Gina, Kirpi, Kiva, Prince Coffee House, Salt Bae Burger, Vandal ve Woops yakında misafirlerini Galataport’ta ağırlayacak.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın