Fransız Konseptinin En İnce Detaylı Hali La Vie Praline

İlk şubesini 2017 yılında Beşiktaş’ta açan La Vie Praline, alanında uzman mimar ve şeflerle birlikte Fransız konseptini en ince ayrıntılarına kadar bünyesinde barındırıyor. İşletme, dünyanın en büyük çikolata markalarının tatlı ve spesiyal çikolatalarını sunarken, hem misafirlerinin damaklarında unutulmaz bir lezzet bırakıyor hem de atmosferiyle keyifli anlar yaşatıyor. Markanın kurucusu Ahmet Yılmaz, La Vie Praline’in arkasındaki hikayeyi ve lezzetlerini, tatlı düşkünleri için Patisserie by FoodinLife dergimizin yeni sayısında anlattı.

La Vie Praline’in kurucusu Ahmet Yılmaz, 2015 yılında iki yıllık eğitim ve araştırma sürecinin tamamlayarak 2017’de Beşiktaş’ta La Vie Praline’i açıyor. Hem mimari hem de çikolata alanında uzmanlarla çalıştıklarını belirten Yılmaz, “Fransız konseptini en ince detaylarına kadar barındırıyor ve dünyanın en büyük çikolata markalarının hammadde ürünleriyle tatlı ve spesiyal çikolata menümüzü alışılagelmişin dışında bir şekilde misafirlerimize sunuyoruz” diyor. Yılmaz aynı zamanda tasarım ve lezzetlerinin yanı sıra konsept içecekleri, müzik tarzı ve fiyat politikasıyla misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatmaya devam ettiklerini söylüyor.

La Vie Praline’in gelecek planları

Misafirlerinin yoğun talebine kayıtsız kalmayarak Beşiktaş, Akaretler’de ikinci şubeyi açtıklarını belirten Yılmaz, “Markamızı sağlam temeller üzerine inşa ettik. Konsept tasarımıyla, sürekli yenilenen ve gelişen menüleriyle yüksek seviyedeki kalitemizi bozmadan önce Türkiye’deki her ilimizde sadece bir şube açma, daha sonra ise yurt dışına açılarak dünya çapında bir marka olma hedefimiz var.” diyerek gelecek planlarından bahsediyor.

Misafirlerin favorileri

La Vie Praline’in en çok talep edilen ürünlerini, “Lluvia, La Vie de Bombe ve Madame Praline” olarak sıralayan Ahmet Bey, ürün gamı arasında Fransız ve Belçika mutfağının en nadide ürünleri ve özellikle spesiyal çikolata tarafından farklı kombinasyonlar olduğunu belirtiyor.

Sektörün ve çikolatanın geleceği

Hızlı gelişen alanın içinde bilinçsiz ve altyapısız kurulan markaların sektöre zarar verdiğini söyleyen Yılmaz, en kaliteli ürünlerini en iyi fiyat garantisiyle müşterilerine sunmaya devam ettiklerini vurguluyor. La Vie Praline’in diğer markalardan farkını ortaya koyan Ahmet Yılmaz, “En önemlisi çalışma arkadaşlarımızın misafirlere karşı ilgi, alaka ve hizmeti. Bu, bizi biz yapan değerlerin başında gelmektedir” diyor. 

Son olarak hem Türkiye’de hem de dünyada çikolatanın geleceğine değinen Ahmet Yılmaz, “Dünya genelinde talep artarak devam etmekte. Yurt dışında faaliyet gösteren markalar çalışmalarına daha bilinçli ve bilgili şekilde devam ediyor. Maalesef ülkemizde bilinçsiz büyüme devam etmekte. Bu da bize, çok yakın zamanda birçok markanın yok olacağını, var olan bilinçli markaların da güçlenerek faaliyetlerine devam edeceğini düşündürüyor” diyerek sözlerini noktalıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın