BTA, Bir Yıllık Genişlemenin Ardından Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik Odağını Artırıyor

Sekiz ülkede havalimanlarında yiyecek-içecek satış noktaları işleten TAV Havalimanı Holding’in iştiraki BTA, 2023’te dijitalleşme ve sürdürülebilirlik alanlarındaki çalışmalarını artırma planlarını açıkladı.

Şirket, yakında Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan ve Suudi Arabistan’daki lokasyonları da içeren havalimanı yiyecek-içecek tesisi genelindeki bar, kafe ve restoranlarında self-sipariş kiosklarını devreye alacak. Sistem, misafirlerin dijital totemlerden sipariş vermelerini ve sıra beklemeden siparişlerini teslim alma noktalarından teslim almalarını sağlayacak. Ayrıca BTA tarafından bu yıl ilk kez tanıtılacak olan aplikasyon ile misafirler, BTA yeme-içme mekanlarında havalimanına giriş yaptıkları anda yiyecek ve içecek siparişi verebilecek.

BTA, havalimanı alanı için bir başka dijital girişimde, alakart birimlerinde kağıt menüleri tablet menülerle değiştiriyor ve kağıt israfını azaltmak ve daha uygun bir misafir deneyimi yaratmak için dijital ekranlara ve etiketlere geçiş yapıyor. Bu yıl itibarıyla sürdürülebilirlik kapsamında tedarik zinciri, menü planlama ve atık yönetimine daha kapsamlı bir yaklaşımla yaklaşacağını açıklayan şirket, 2025 yılına kadar tamamen çevre dostu politikalara geçiş yapacak.

BTA’nın üretim tesisi, gıda şirketlerine satılmamış stoklarını gıda bankalarına bağışlıyor. Hayvan yemlerinde yeniden kullanım veya geri dönüşüm yoluyla parasal olarak maksimum getiri ile yönetmeleri için bir platform sağlayan “Fazla” ile çalışıyor. Sonuç olarak, BTA şimdiye kadar 63 ton organik gıda atığını biyogaz ve kompost tesislerine teslim etti.

Sosyal Medya'da Paylaşın