Ayasofya manzarasına karşı bir meze rüyası

10 Karaköy’ün teras restoranı Bahane ON10’da, meze konseptine bağlı kalarak misafirlerine farklı lezzetler deneten mekânın Executive Chef’i Murat Danışman ve Yiyecek İçecek Direktörü Nesrin Yavuz ile hikâyelerini ve sundukları lezzetleri konuştuk. 

32 yıldır meslekte yer alan ve yaklaşık 15 yıldır da otelcilik sektöründe çalışan Bahane ON10’un Executive Chef’i Murat Danışman, Karaköy’ün özellikle Galataport açıldıktan sonra daha da güzelleşerek popülerliğinin artacağını düşünüyor. Şef Murat Danışman misafirlerinin arzuları doğrultusunda yöresel dokunuşlarla harmanlayarak hazırladığı menüsünde mezelerini servis ediyor. Ege otlu ve hellim peynirli mücver, karides mantı, içerisinde çeşitli deniz mahsullerinin yer aldığı “bahane börek” gibi Şef Murat Danışman’ın imza lezzetlerinin yanı sıra; Rum böreği, Ermeni pilaki, atom gibi klasik lezzetler ve yaklaşık 41 çeşit mezeyi Bahane ON10’un menüsünde görebilirsiniz. Menüsünde mezeler dışında ana yemeklerin de olduğunu dile getiren şef, “Ana yemeklerimizi mezelerle uyumlu ve tamamlayıcı şekilde seçtik. Günlük balık çeşitlerimiz ve kırmızı et sevenler için de et çeşitlerimiz mevcut” diyor. 

Günlük, taze ve lezzetli 

Bahane ON10; merkezi konumu, taze ve günlük olarak hazırladıkları ürünleriyle farklılaşarak lezzetlerini misafirleriyle buluşturuyor. Ürünlerini güvenilir tedarikçilerden temin eden Bahane ON10’un şefi, menüsünde kaliteli ve belirli bir standardı oluşturarak misafirlerinin mekândan mutlu ayrılmasını sağlıyor. Mezelerinde, Ayvalık’da otel için özel üretilen butik bir zeytinyağını kullandıklarını ve hazırladığı ürünlerin içerisinde yer alan malzemelerin ait olduğu yörelerden temin edilmesi konusunda ısrarcı olduğunu belirtiyor. Şef bunların yanı sıra; donuk ürün, tatlandırıcı, yapay et-tavuk suyu ve benzeri destek ürünlere mutfağında yer vermediğini vurguluyor. 

“Butik, seçkin ve özenli bir iş yapıyoruz” 

1987 yılında sektöre giren ve uzun yıllar otel tecrübesine sahip 10 Karaköy’ün Yiyecek İçecek Direktörü Nesrin Yavuz, otelin açılışından beri ekibin başında görev alıyor. Açıldığı günden itibaren; butik, seçkin ve özenli bir iş yaptıklarını söylüyor. Her alanda çalışmalarını titizlikle devam ettiren Yavuz, estetiğe önem verilerek seçilen servis ekipmanları, oluşturduğu tecrübeli mutfak ve servis ekibiyle sunduğu yüksek standartın Bahane ON10’u diğer meze restoranlardan farklılaştırdığını belirtiyor. Bahane ON10; servis ve yiyecek kalitesiyle ve fiyat performansı açısından klasikleşmiş otel restoranı algısını kırıyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın