Yılbaşı sofralarının lezzet kaynağı süzme yoğurt

Yılbaşı akşamlarında kurulan aile sofralarının tadı bir başka oluyor. Özenle hazırlanan yemeklerin eşliğinde yapılan keyifli sohbetler, yeni yıla mutlu bir başlangıç yapmayı sağlıyor. Yılbaşı sofralarında her damak zevkine hitap eden lezzetlerin başında da geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmez çeşitlerinden biri olan süzme yoğurt geliyor.

Yemeklerin ve mezelerin en güzel tamamlayıcısı

Eker, tamamen katkısız, içerdiği besin değeri nedeniyle insan sağlığı açısından çok önemli faydaları bulunan süzme yoğurduyla yılbaşı sofralarına renk katıyor. Yemeklerin en güzel tamamlayıcısı olan süzme yoğurt, klasik sade haliyle tüketilebildiği gibi havuç taratordan haydariye, kereviz salatasından kabak salatasına birçok meze çeşidinin de malzemesi oluyor.

“Süzme Yoğurt Aşkına” kitabı hediye ediliyor

Her yılbaşı döneminde geleneksel olarak süzme yoğurtlu tarifler kitabı paylaşan Eker, bu yıl müşterilerine daha özel bir sürpriz sunuyor. Eker, şef yazar Aydan Üstkanat’la birlikte Instagram’da gerçekleştirdiği yarışmaya gelen özgün tariflerden hazırlanan “Süzme Yoğurt Aşkına” adlı kitabı, market.eker.com online alışveriş sitesinden iki adet 900 g. süzme yoğurt alan herkese hediye ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın