Uçaktaki yemek servisi sistemi ofislere taşınıyor

Abonelik modeliyle kurumsal ve bireysel yemek ihtiyaçları için yeni çözümler geliştiren Meal Box, bir ilke daha imza attı. Hizmet verdiği kurumların öğle yemeğini günlük olarak ofislerine getiren Meal Box, artık talep eden firmaların öğle yemeğini çalışanlarının masasına da servis ediyor. Yemek uygulamasında kurumların yeni normali olacağı öngörülen bu sistem, çalışana kendisini özel hissettirirken, çalışan memnuniyetini de artırıyor.

Aşılamanın hızlanmasıyla birlikte ofise geri dönüş planları yapan şirketlerin sayısı artıyor. Hibrit modeli benimseyen veya tamamen ofisten çalışmaya dönen şirketler kendileri ve çalışanları için en kusursuz ve güvenli dönüş yöntemleri üzerine çalışıyor. Ofise dönüş stratejilerinin kilit noktasını ise çalışanlarının isteklerini dinlemek, yan hakları konusunda memnuniyetlerini sağlamak oluşturuyor. Öğle yemeği konusundaki iyileştirmeler de uzun vadede çalışan memnuniyetini sağlamak için şirketlerin gündem maddelerinden biri. Kurumlar, çalışanının hiçbir zahmete girmeden, yemeklerinin yemeğe hazır halde masasına kadar gelmesi fikrine sıcak bakıyor. “Masaya sıcak yemek servisi” uygulaması, özellikle yüzlerce çalışanı bulunan büyük şirketler tarafından oldukça rağbet görüyor. İş yerlerine günlük olarak şef yemekleri sunan Meal Box, bu uygulamayı ilk kez hayata geçiren kurumsal yemek markalarından. Meal Box, her gün şirketlerin belirlediği yemek saatinde, çalışana özel yemek servisi yapıyor.

Çalışanlar yemeklerini masalarına istiyor

Meal Box CEO’u Murat Demirhan, “Pandemi sürecinde, kalabalığı önlemek amacıyla mutfağını kapatan, hijyen nedeniyle dışarıdan siparişe mesafeli duran şirketler çareyi paketli yemek sisteminde buldu. Gelen talepler gösteriyor ki, iş dünyası tamamen ofise dönme sürecinde de öğle yemeğinde pratik ve güvenli çözüm arayışlarına girdi. Kurumlar, zamandan kazandırması ve en güvenli yöntem olarak görülmesiyle çalışanının yemeği masasına gelsin istiyor. Kurumsalların yeni normali olacağını öngördüğümüz bu hizmeti yüzlerce çalışanı bulunan firmalara sunmaya başladık. Ekibimiz her gün, kişiye özel porsiyonlanan tek kullanımlık hijyenik kaplarımızdaki sıcak yemekleri, uçaklarda yapılan yemek servisine benzer şekilde çalışanların masasına servis ediyor. Üstelik vejetaryen ve salata seçenekleri de olan üç farklı menümüz mevcut. Cuma günleri ise anlaşmalı olduğumuz dünya markası zincirlerin pizza ve burger menülerini tercih edebiliyorlar. Bu sistem çalışanlara vakit tasarrufu ve verimlilik, şirketlere ise memnuniyet olarak geri dönüyor” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın