Tom Kerridge, yeni Covid-19 önlemlerinin restoranları iflasa sürüklememesi için yetkilileri uyardı

Michelin yıldızlı şef Tom Kerridge, restoranlarından birinde bir haftada 654 rezervasyon iptali aldıklarını açıkladı. Yeni Covid-19 önlemlerinin yeme-içme sektörüne zarar vermemesi için yetkililere seslenen Kerridge, “Birçok restoran yardım almazsa iflas edecek” dedi.

Londra, Manchester ve Buckhingamshire’da altı restoran işleten Tom Kerridge, hükümetin ağırlama sektörünü desteklemek için ne yapacağını sordu. Covid-19 önlemlerinin sıkılaştırılması ve yeniden kapanma ihtimali üzerine konuşan Kerridge, yetkililere yardım çağrısında bulundu.

Tom Kerridge Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İşte karşınızda… Son altı gün içinde restoranlarımızdan birinde yapılan iptallerin listesi… 654 misadir… Neden olduğunu anlıyorum. Halk sağlığı en önemli şeydir. Peki hükümet sektörü desteklemek için ne yapacak? Pek çok yer yardım almazsa çökecek…” dedi.

Omicron varyantının yayılmasını önlemek için Birleşik Krallık hükümeti yeni kısıtlamaları hayata geçirdi. Restoran sektörünün bu kısıtlamalardan etkilenmemesi için atılacak adımlarla ilgili ise görüşmeler sürüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın