The Peninsula Istanbul ve Şef Fatih Tutak Ev Sahipliğinde Gallada ve Topside Bar’ın Açılışı Gerçekleşti

Tarihi Yarımada manzarasına hakim konumu ile Boğaz’ın en göz alıcı noktalarından birinde yer alan The Peninsula Istanbul’un, tarihî yolcu terminali binasının manzarasıyla büyüleyen terasında bulunan GALLADA ve Topside Bar misafirlerine yenilikçi Türk-Asya mutfağına ait menüsünü özel bir davet ile tanıttı. 

The Peninsula Istanbul, GALLADA’da; The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok, The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan H. Crook ve GALLADA’nın Direktör Şefi, Türkiye’nin ilk ve tek iki Michelin yıldızlı şefi Fatih Tutak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen davete, iş, sanat, moda ve cemiyet hayatından Birce Akalay, Ezgi Mola-Mustafa Aksakallı, Dilan Çiçek Deniz, Şevval Sam, İbrahim Selim, Mert-İdil Fırat, Şerife Bilgili Ercantürk, Arzu Kaprol, Zeynep Fadıllıoğlu, Nesrin Cavadzade, Mert Yazıcıoğlu, Hande Subaşı, Ceyda Düvenci, Emir Bahadır, Murat Pilevneli-Aslı Pamir, Didem Soydan, Fadik Atasoy, Tuba Ünsal, Kerem Cem, Oğulcan Engin, Akasya Aslıtürkmen, Deren Talu, Burcu Şendir, Beste-Mustafa Yurttaş, Jülide-Mehmet Ali Berkman, Sinan Öncel, Rima-Murat Kolbaşı, Ebru Sanver, Ayşegül-Hakan Kodal, Dilek Hanif, Mine Aksu, Serra Taşkent gibi isimler büyük ilgi gösterdi.

The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan H. Crook ve GALLADA Direktör Şefi Fatih Tutak’ın ilham verici konuşmalarıyla başlayan açılış partisinde konuklar, dünyaca ünlü DJ grubu Avangart Tabldot performansı ile keyifli bir akşam geçirdi. The Peninsula Istanbul GALLADA ve Topside Bar’ın yenilikçi konseptte hazırlanan etkinlikleri ve paylaşılmak üzere tasarlanmış özel menüsü misafirlerin büyük beğenisini kazandı.

The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan H. Crook “GALLADA’nın açılışı için burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu akşam İstanbul’da GALLADA’nın resmi açılışını kutlarken, The Hong Kong and Shanghai Hotels, Limited (HSH) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Clement  Kwok’un da bize katılmasından onur duyduk. Özellikle bu akşam, Fatih Tutak ile bu eşsiz ortaklığın geliştirilmesinde büyük rol oynayan HSH Yiyecek ve İçecek operasyonundan sorumlu Başkan Yardımcımız James Overbaugh da burada olduğu için çok şanslıyız. GALLADA bir yolculuğu temsil ediyor. Fatih’in, İstanbul ve Çin arasındaki yolculuğu anlatan; İpek Yolu mutfağı dediğimiz, bu inanılmaz konsepti nasıl keşfettiğine dair pek çok harika hikaye var. Burada bu konseptin şimdi nasıl gerçeğe dönüştüğünü ve hızla İstanbul’un en iyi restoranlarından biri olarak tanınan benzersiz yemek deneyimini nasıl geliştirdiğini görmek heyecan verici. Fatih’in yanı sıra bu muhteşem ekibe de teşekkür etmek istiyorum.” sözleriyle GALLADA ve Topside Bar açılışı ile ilgili duygularını aktardı.

Şef Direktör Fatih Tutak GALLADA ve Topside Bar açılışında gerçekleştirdiği konuşmasında; “16 yılı aşkın Asya maceramın sonrasında ülkeme dönerek Türk Mutfağı’nın derinlerine inebilmek ve bunu layığıyla yapabiliyor olmak en büyük hayalimdi. Gallada ile bu hayalim yeniden gerçekleşmiş oldu. The Peninsula Istanbul ile çıktığım bu heyecan verici yolculukta, sadece bir restoran değil, tüm duyularınıza hitap eden, etkileyici bir deneyim yaşamanızı mümkün kılacak bir mekân yaratmak istedik. Bu çok değerli projenin gerçekleşmesi için bana fırsat veren ve her fırsatta bana özveri ile destek veren The Peninsula Hotel grubuna, projede en büyük emeğin sahibi olan The Peninsula Istanbul ekibine, bu mutluluğu ve gururu paylaşmak için beni kırmayıp burada olan siz değerli dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” dedi

Sosyal Medya'da Paylaşın