Tavuk Dünyası, 310’uncu Restoranını Açtı

‘Fast-Casual’ restorancılık sektörünün öncü markası Tavuk Dünyası, Türkiye genelindeki güçlü büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Tavuk Dünyası, İstanbul’da gerçekleşen yeni restoranının açılışıyla Türkiye’nin 54 şehrindeki toplam şube sayısını 310’a çıkardı.

Kurulduğu 2012 yılından beri, Türkiye’nin 54 şehrinde, KKTC’de ve İspanya’da tavuk ağırlıklı menülerini tüketiciyle buluşturan Tavuk Dünyası, misafirlerine kaliteli, lezzetli, ulaşılabilir fiyatta bir yemeği kendilerini iyi hissedebilecekleri mekânlarda sunarak güçlü büyümesini sürdürüyor.

Yeme-içme sektörünün öncü markalarından Tavuk Dünyası, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında 310’uncu restoranını faaliyete geçirdi. Yeni hizmete giren restoranla, Tavuk Dünyası, İstanbul Üsküdar’da 3’üncü şubesini açarak İstanbul’da 104, Türkiye genelinde ise 310 şubeye ulaştı.

“Sağladığımız istihdamı artırıyoruz”

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, ürün geliştirme ve inovasyon çalışmaları sayesinde yükselen bir büyüme grafiği ortaya koyabildiklerini söyledi. “Etkileyici büyüme grafiğimizi, misafir memnuniyeti ve sürekli kendimizi yenileme odaklı çalışmalarımıza borçluyuz” diyen Mumcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurulduğumuz günden bu yana lezzetlerimize sürekli yenilerini ekleyerek ve kaliteden ödün vermeden hizmet anlayışımızı sürdürerek, misafirlerimize yenilikçi bir deneyim sunmayı başardık. Tavuk Dünyası olarak, kocaman tabaklarımızı özgün restoran deneyimiyle birleştirerek, misafirlerimize unutulmaz bir deneyim yaşatma hedefimiz doğrultusunda ilk günkü heyecanla çalışıyoruz. Ancak başarımız sadece lezzetlerimizle sınırlı değil. Tavuk Dünyası olarak, üretim tesisi, operasyon ve yönetim birimlerimizde doğrudan; şubelerimiz bünyesinde ise dolaylı olarak yaklaşık 4 bine yakın kişiye istihdam sağlayarak Türkiye ekonomisine de önemli bir katkı sunuyoruz. Bugün 310’uncu restoranımızı açmanın mutluluğunu yaşarken, sağladığımız istihdamı artırıyor ve ekonomiye kattığımız değerle de gurur duyuyoruz.”

Global marka olma yolunda

300’üncü şubelerinin açılışını Malatya Fethiye’deki ağaçlandırma sahasında TEMA Vakfı iş birliğiyle oluşturdukları 10 bin fidanlık hatıra ormanı ile taçlandırdıklarını hatırlatan Mumcu, her yeni restoran açılışıyla hatıra ormanını büyütmeye devam ettiklerini belirtti. Mumcu, sözlerini şöyle tamamladı: “Yurt dışında ise bugün İspanya’da Gagawa markamızla 11 restorana ulaştık. Tüketici araştırmalarımızın ve fizibilite çalışmalarımızın isabetli sonuçlar verdiğini görüyoruz. Damak tatlarımızın büyük benzerlik taşıdığı İspanya halkıyla güçlü bir bağ kurmayı başardık. İspanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Globalleşme stratejimizle özgün lezzetlerimizi uluslararası platformlara taşımaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın