Şef Murat Bozok’tan Ferida Brasserie için Yeni Damak Çatlatan Tabaklar

İstanbul’da yeme-içme tutkunlarının uğrak mekanı haline gelen Ferida Brasserie’nin menüsü yenilendi. Şef Murat Bozok imzalı tabakların arasında kahvaltı için Boşnak Etli Çıtır Kruvasan, öğle ve akşam yemekleri için ise Mürekkep Balıklı ve Karidesli Spaghetti, İçli Köfte, Trüf Mantarlı Pizza ve Boşnak Usulü Mantı yer alıyor.

Misafir deneyiminde Türkiye’de yeni bir dönemi başlatan Ferida Brasserie’nin menüsü baştan aşağı yenilendi. Bilindik ‘Brasserie’ lezzetlerinin Balkan mutfağının damak çatlatan lezzetleri ile harmanlandığı ve kısa sürede kendi müdavimlerini oluşturan restoranda misafirleri yepyeni tabaklar ve damaklarda iz bırakan lezzetler bekliyor.

Güne erken başlayanlar için çıtırdayan tabaklar
Boşnak Etli Kruvasan, yenilenen kahvaltı menüsünün yıldızı. French Omlet, Eggs Benedict ve Boşnak Etli Yumurta kahvaltı menüsünün sevilenlerinden. Formunu korumak isteyen misafirler için ise Fit Omlet, Granola, Acai Bowl ve Avokado Tost, güne hem sağlıklı hem de leziz başlangıçlar yapmak isteyenlerin favorileri arasında.

Fine dining’e 2023 dokunuşu
Ferida Brasserie’nin bağımlılık yapan tabaklarına Bademli Karnabahar Çorbası, Mürekkep Balıklı ve Karidesli Spagetti, Kuru Etli Karbonara, Burrata, Karides Avokado, Füme Sosis, Steak Tartar, Vitello Tonnato, Buffalo Karnabahar, Keçi Peynirli Pancar ve damaklarda iz bırakan İçli Köfte eklendi. Trüf Mantarlı Pizza ise kısa sürede yeni menünün yıldızları arasına girmeyi başardı.

Şef Murat Bozok, Ferida Brasserie’nin yeni menüsüyle ilgili, “Lezzetler, yeme-içme alışkanlıkları, beğeniler ve eğilimler tıpkı dünya gibi sürekli değişiyor. Ferida Brasserie’de bugüne kadar dünya mutfağından yüzde 100 alıntılar yapmak yerine yeni reçeteler ve farklı lezzetlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan tabakları tercih ettik. Yeni menümüzde de farklı lezzetleri aynı tabakta buluşturduk. Yeni lezzetlerimiz mutfaktan çok kısa süre önce çıkmasına rağmen yüzde 100’e yakın olumlu geri dönüşler aldık. Bu tablo bizi mutlu ediyor”

Bağdat Caddesi’nde açılıyor
Tarihi Fişekhane’de konumlanan ve toplam misafir sayısının yüzde 70’i ‘müdavim’ kategorisine giren Ferida’nın ikinci şubesi 2023’ün ilk günlerinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bağdat Caddesi’nde hizmet verecek olan Ferida Brasserie Cadde’de damaklarda iz bırakan tabakların yanında özel etkinlikler de ses getirecek. Haftanın belirli günlerinde canlı performansların planlandığı mekanda hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın