Patisserie by FoodinLife’ın 69. Sayısı, Yaza Özel İçeriklerle Dopdolu!

Patisserie by FoodinLife 69. sayısının kapak konuğu El Celler de Can Roca’nın yaratıcı pasta şefi Jordi Roca!

Yaz mevsimi demek düğün sezonu demek. Patisserie by FoodinLife ekibi olarak dosya konumuzu “Düğün Pastaları” olarak belirledik! Sonrasında Paris sokaklarına gitmeye karar verdik ve kültürel önemi olan Paris-Brest’i araştırdık. Serinleten smoothie ve frozen adreslerini derlediğimiz gibi gurmelerimizden gelen en iyi milföy tatlı önerilerine, artizan ekmek üreticileri ile çikolatalara, özel pastanelerden kahve mekânlarına zengin başlıklarla yaz sıcaklarında yanınızdayız.

Dergimizin yeni sayısını okumak için tıklayın!

Bu ayki kapak konuğumuz 2014 yılında ‘The World’s Best Pastry Chef’ ödülüne layık görülen Jordi Roca!

Üç Michelin ve bir Michelin Green Star sahibi El Celler de Can Roca’nın ‘The World’s Best Pastry Chef’ ödüllü pasta şefi Jordi Roca, dergimizin yeni sayısına konuk oldu. Yaptığı lezzetlerle ve sunumlarla dikkat çeken Roca Birdaerler’in küçüğü Jordi Roca ile kariyerine ve yarattığı lezzetlere yönelik bir sohbet gerçekleştirdik.

“Düğün pastaları” dosyamızda yaz sezonunun olmazsa olmaz düğünlerinin pastalarına ışık tutuyoruz!

Patisserie by FoodinLife olarak “En İyi Düğün Pastaları”nı dosya konusu olarak ele alıyoruz. Bu pastaların kahramanları süt, krema, şeker ve pastacılık ekipmanlarına; pastacılık sektörünün baş aktörlerine yeni sayımızda yer veriyoruz.

Yurt içi harita bölümümüzde “Smoothie & Frozen” ve yurt dışı harita bölümümüzde “Paris-Brest” tatlısını yakından tanıyoruz!

Bir yaz sayısının olmazsa olmazı serinleten içecekler! Biz de bu sıcaklara karşın sizler için smoothie ve frozenlerla yurt içi harita köşemizi şekillendiriyoruz. Yurt dışı haritada ise Paris sokaklarını ziyaret ediyoruz. Paris-Brest’in kültürel önemine değinirken bir yandan da en iyisinin nerede yeneceğini sizler için araştırıyoruz.

Gurmelerimizin önerileriyle en iyi milföy tatlılarını listeliyoruz!

Milföy hem lezzetli hem kullanışlı hamur türlerinden biridir. Sıcak havaların hafif lezzeti, milföyü gurmelerimiz seçiyor. Milföy tatlısı için farklı rotaların bulunduğu bu yazımızda da sizlere güzel bir içerik hazırladık. Milföyle yaratılan bu lezzetlerin sunulduğu mekânları gurmelerimizin notları ile sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Paylaşın