Massimo Bottura, ünlü şeflerin desteğiyle Lima’da Food for Soul açıyor!

Şef Massimo Bottura ve Lara Gilmore tarafından kurulan Food for Soul, dokuzuncu Refettorio’sunu bu ayın sonlarında Peru, Lima’daki Casa de Todos’ta açacak.

Yemek atıkları ve ‘Refettorios’ denilen aşevlerinde yemek dağıtarak sosyal izolasyonla savaşan kar amacı gütmeyen kuruluş, Beneficencia de Lima ile işbirliği içinde olan uluslararası ünlü Perulu şefler Diego Muñoz, Francisco Barrientos, Manlio Chichizola ve Claudia Sofia Von tarafından yönetilen Intermediario ile güçlerini birleştirdi. Yeni girişim hakkında konuşan Bottura, “Tarihin bu görülmemiş anında Refettorios’u açmak sadece Food for Soul’daki misyonumuz değil, bizim sorumluluğumuzdur. Lima, gastronomik kültürün geliştiği ikonik bir yerdir. Deneyimli ortaklarla birlikte, en iyi şekilde ortak bir konukseverlik vizyonu aracılığıyla yerel toplumu desteklemeyi amaçlıyoruz. Sevinç, yaratıcılık ve iyi his tohumlarını yayarsanız, harika bir bahçe yaratacaksınız” dedi.

Fine Dining Lovers’ta yer alan habere göre, Bottura’nın Food for Soul projesi, 2015 yılında Milano Expo’da doğdu ve o zamandan beri küresel bir ivme kazandı. Bu, Refettorio Gastromotiva’nın 2016’da Rio de Janeiro’da açılmasından sonra Güney Amerika’daki ikinci Food for Soul olacak. Diğer şehirlerdeki projeler arasında Milano, Modena, Bologna, Londra, Paris , Napoli, Mérida ve Meksika yer alıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın