Londra’nın Yeni Yunan Lezzeti Durağı; Agora

Borough Market bölgesinde parlayan yeni bir yıldız: Agora geleneksel Yunan mutfağının zengin lezzetlerini sunarken kurucusu David Carter tarafından özgün fikirlerle donatıldı.

Londra’nın lezzet taburesine yeni bir soluk getiren Agora Greek Restaurant, Borough Market bölgesinde kapılarını açtı. Restoranın çekirdek ekibinde; fırın şefi Nick Molyviatis Yönetici şefi Jorge Parades’in ve dcco’nun parçası Emily Acha Deriington var.

Agora’yı kurarken geleneksel Yunan mutfağını modern bir yorumla sunmayı amaçladı. Agora’nın menüsü, Diporto ’dan ilham alan özel tarifleri ve Yunanistan’ın meyhanelerinden dokunuşuyla hazırladığı özgün lezzetlerle dolu. Ev yapımı soslar, zeytinyağlılar, taze mezeler, deniz ürünleri ve adaçayı süslemeleri eşliğinde pişirilen et yemekleri gibi geniş bir yelpazede sunulan yemekler, özenle seçilmiş malzemelerle hazırlanıyor. Restoranın öne çıkan lezzetlerinde odun ateşinde pişen gözleme yer alıyor.

 

Carter’ın AGORA’yı tanımlarken “Bizim İçin Yemek” düşüncesiyle hareket ediyor.  Bu sayede lezzetlerine herkesin daha kolay ulaşmasını isteyen Carter, menü fiyatları 2-10 £ arasında tutuyor.
Ona göre yemek malzemelerinin ve yemeklerinin hiçbiri atık değil. Gün sonunda kalan yemekleri restoran önü paket servisiyle birlikte yerlilerle paylaşıyor. Bu kolay ulaşımı sayesinde herkesin deneyimleyebilmesinin önünü açıyor.

 

 

 

Ayrıca, restoranın özel bir şarap seçkisi ve Yunan mutfağının vazgeçilmez tatlarıyla donatılmış bir kokteyl menüsü de bulunuyor. Kayısı ve Zencefil Yumuğu kokteyli keskin olmayan notalarıyla birlikte size hafif ve serinletici bir tat vermeyi başarıyor.

Agora, zarif ve modern bir atmosfere sahip. İç mekân tasarımı, geleneksel Yunan mimarisinden ilham alırken, aynı zamanda modern bir dokunuşla zenginleştirilmiş. Ayrıca, restoranın dış alanı salaş mekân tasarımıyla konuklarına ege havasının ince dokunuşlarıyla açık havanın keyfini sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın