Lezzete Canlı Dokunuş: Sakhalin İstanbul

Sakhalin Restoran, deniz kabukluları, yengeçler, karideslerle birleşen ve kendinizi mavi suların derininde hissedeceğiniz zengin menüsüyle, misafirlerine restoranın merkezinde konumlanan ‘Raw Bar’dan deniz ürünlerini seçme imkanı sunuyor.

Boris Zarkov’un vizyonuyla hayat bulan bu mekan, Bodrum, Moskova ve Dubai’den sonra şehrimize katılarak, özellikle mevsimsel ve yerel lezzetlerle dolu bir menüyle dikkat çekiyor.

Sakhalin İstanbul’un Executive Şefi Alexey Vershinin liderliğindeki uluslararası mutfak ekibi, Türk mutfağına ve dünya mutfaklarına özgü lezzetleri ustalıkla harmanlıyor. Menüsünde öne çıkanlar arasında, dana carpaccio ile roka salatası, üç ton balığı tartarı, tempura karides sriracha-mayolu, yengeçli dolma, tom yum çorbası, stracciatella ile kabak çorbası, sarı kuyruklu tataki shiso-ponzu sosu ile Sakhalin salatası, istiridye spagetti bulunuuyor. Yaza özel lezzetlerinin arasında tempura karides sriracha-mayolu “Sarıkız Mantarı, lezzeti ve dokusuyla, tatlı domatesler, taze aromatik yeşillikler gibi diğer yaz ürünleriyle ahenk sağlıyor.

Sakhalin İstanbul, aynı zamanda şık ve modern tasarımıyla da öne çıkıyor. Geometry tasarım stüdyosu tarafından yaratılan iç mekan, sanat dolu detaylar ve özel alanlarla donatılmış, misafirlerine mediterrAsian’ mutfak deneyimi sağlıyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın