İsmet Saz: “Disiplini yakalarsak başarıya ulaşırız”

Gündem Değerlendirmeleri’nde başarılı şef İsmet Saz, gündeme dair önemli ve sektöre dair merak edilen konular hakkında FoodinLife’a özel açıklamalarda bulundu.

3 restoranıyla farklı lezzetlere odaklanan ünlü şef İsmet Saz koronovirüs salgını hakkında, “Bu tabii ki bir süreç ve bu süreci yakından takip ederek birbirimize destekle atlatacağımızı düşünüyorum. Elimizdeki kaynakları akıllı kullanmaya dikkat etmeliyiz. Şef restoranları ilk etkilenecek grup olacak. Şef restoranları bir ambiyans deneyimidir ancak önümüzdeki birkaç ay karnımızı doyurmak için savaş vereceğimizi düşünüyorum. Toi’yi veya The Steeve’i Eylül ayına kadar açmayacağım” dedi.

3 restoranının 3 farklı tüketici grubuna hitap ettiğini belirten Saz, sokak yemeği konseptinde az ücret ödeyerek kaliteli yemek servis etmeyi hedeflediğini söyledi. Bronco restoranı ile büyüyebilecek bir konsept yaratmak istediğini belirten İsmet Saz, restoranların açılmasıyla daha farklı, keyifli ve ürünleri genişlemiş bir Bronco ile karşılaşacağımızın müjdesini verdi.

23 senesini bu sektöre vermiş ve başarılarıyla da ismini sektöre kazımayı başarmış İsmet Saz, tutkunun en önemli şeylerden biri olduğunu söyledi ve “Ne kadar çok kültürlü çalışsak da önemli olan onu ne kadar özümsediğindir. Ben 5 senedir her zaman lokal ürünleri kullanıyorum. Ürünlerimin %95’i lokaldir. Elimizde dünya kadar malzeme ve her bölgenin farklı farklı teknikleri var. Gerçekten sahip çıkmamız gereken şeyler bunlar” sözleriyle yerel ürünlerin önemini vurgulamayı unutmadı.

“Dediğim gibi hep kendime ve işime yatırım yapmaya çalıştım. Ne yediğimin, ne giydiğimin hiçbir önemi yok önemli olan kendime yaptığım yatırımdır. Ben eksilerden gelen biriyim ve bu noktaya gelmemin sebebi kendime yatırım yapmam” diyerek genç şef adaylarına da aynısını yapmalarını söyleyerek gerek şef restoranlarında gerek esnaf lokantalarında çalışmaları gerektiğini söyledi. Aynı zamanda Bocuse d’Or yarışmasının da jürisi olan Saz, gençlerin seviyelerini uluslararası alanda görmeleri için harika bir fırsat olduğunu ve mutlaka denemeleri gerektiğini belirtti.

Sosyal Medya'da Paylaşın