İSG Havalimanı İşletmesi CEO’su: “Kimseyi işten çıkarmayacağız”

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, koronavirüsün etkilerinin azaltılması ve yayılmasını önlemek amacıyla 27 Mart gecesi itibariyle tüm uçuşlarını durdurmuştu. Tedbirler kapsamında açıklamalarda bulunan CEO Ersel Göral, bu süreçte işten çıkarma olmayacağını belirtti.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesi CEO’su Ersel Göral, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Bir sosyal medyada katıldığı canlı yayında konuşan Göral şunları söyledi: “Elbette biz de bu beklenmedik kriz ortamından en az hasarla çıkmak adına tüm sektör temsilcileri gibi birçok radikal önlem aldık. Ama bu önlemleri listelerken, kendi içimizde çalışan arkadaşlarımızın en az hasar görebileceği modellemeyi kurmaya çalıştık. Bir kere arkadaşlarımıza şu teminatı verdik; Biz, son 6 ayda işe giren arkadaşlarımız dahil hiç kimsenin işine son vermeyeceğiz. Bu bizim açımızdan çok net. Açıkça kimse işini kaybetmeyecek” dedi.

“Kısa çalışma ödeneğine de başvurduk”
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmesi CEO’su Ersel Göral şunları söyledi: “Aldığımız birçok önlem var, birçok tasarruf tedbiri var. Ama birçok tasarruf tedbirleri arasında çalışan arkadaşlarımızın hakları, menfaatleri en alt sırada. Biz buna dokunmamayı tercih ettik. Diğer tasarruf önlemleriyle kendimizi bu zor durumdan çıkarmaya çalışacağız. Bu süreçte devletimizin uyguladığı destek paketleri çerçevesinde kısa çalışma ödeneğine de başvurduk. Bu da bize finansal anlamda büyük bir fayda sağlayacak.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın