Il Forno Ristorante, İstanbul’daki İlk Şubesini Açtı!

İtalyan mutfağının seçkin lezzetlerini, sıra dışı fine-dining konsepti ile taçlandıran Il Forno Ristorante, İstanbul’a geldi. Gökmen Gastronomi’nin ilkini Samsun Atakum’da açtığı Il Forno Ristorante, şimdi de Büyükyalı Fişekhane’deki yeni yerinde misafirlerini ağırlıyor. Tarihi Latin heykellerinden özel tasarım pizza fırınına kadar her detayında Akdeniz esintileri taşıyan mekan, aynı zamanda Fişekhane’nin adını taşıyan Fişek deposu olarak kullanılan lokasyonunda, rahat ve davetkâr bir atmosfer eşliğinde alışılmışın dışında özel lezzetler sunuyor.

Saygın iş adamı Mahmut ve Melih Özyardımcı ile Ankaralı Gökmen Gastronomi önemli bir güç birliğine imza atarak, kuruluşunun 10. yılında şube sayısını 35’e çıkarmayı hedefleyen Pizza Il Forno’nun üst markası olan Il Forno Ristorante’yi İstanbul’daki lezzet tutkunlarıyla buluşturdu.

Pizza Il Forno restoranlarında, misafirlerini gerçek İtalyan pizzasıyla buluşturan Gökmen Gastronomi, Akdeniz mutfağının ayrıcalıklı tatlarını, Il Forno Ristorante isimli konsept mekânında sunuyor. Mönüsündeki birbirinden özel lezzetler kadar, bu lezzetlerin sunum ve servis tarzıyla da dikkat çeken mekân, İstanbul’daki ilk restoranını Büyükyalı Fişekhane’de açtı. Chef&Co Founder Utku Özer mutfağından; içleri ısıtan sımsıcak bir Akdeniz güneşinin yeniden doğduğu Il Forno Ristorante’nin mönüsünde, sadece damaklara değil 5 duyuya birden hitap eden gerçek İtalyan lezzetleri bir arada yer alıyor.

Il Forno Ristorante mutfağının en önemli ürünlerinin başında pizza geliyor. 48 saat mayalanan hamuruyla, 400 derecelik özel tasarım fırında pişen Napolitan tarzı pizzalar, menünün olmazsa olmazı. Parmigiana melanzane, somon tartar, arancini ve füme et peynir tabağı gibi başlangıçlara, oldukça zengin bir içecek menüsü eşlik ediyor. Il Forno Ristorante’nin fırınında 8 saat boyunca et suyuyla pişen Osso Buco, mekanın en iddalı yemekleri arasında yer alıyor. Creme brulee ve sipariş üzerine hazırlanan Veneto usulü tiramisu ise öne çıkan tatlılardan.

Sırada Ankara Beysukent var

Birkaç ay önce ilkini Samsun Atakum’da açtıkları Il Forno Ristorante’nin kısa sürede sadece şehrin değil Karadeniz bölgesinin en popüler mekanı haline geldiğini ve yoğun bir ilgi gördüğünü söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, “Il Forno Ristorante’yi şimdi de İstanbul’a taşıdık ve buradaki ilk şubemizi Büyükyalı Fişekhane’de açtık. Sırada Başkent var. Gastronomiye büyük ilgi duyan Ankara halkını da Beysukent’te açacağımız Il Forno Ristorante’de ağırlamaya hazırlanıyoruz” dedi

Sosyal Medya'da Paylaşın