Ida Blue Birbirinden Heyecan Verici ve Keyifli Programlar ile 2023 Güz Dönemine Hazır!

Zeytin Hasadı’nın yanı sıra, “Bağ Bozumu”, “Peynirin Peşinde”, deneyimi, lezzet keşif atölye çalışmaları ve yeni keşfedilen gidilmemiş Trekking rotaları ile Ida Blue sonbaharı karşılamaya hazırlanıyor.

Adımınızı attığınız anda zamanın durduğunu ve hayatın yavaşladığını ruhunuzun derinliklerinde hissedecedeğiniz Ida Blue, bedeninizi ve ruhunuzu arındıracağınız, derin bir nefes alacağınız, kendinizle ve doğayla bağlantı kuracağınız çok özel programlara yeniden imza atıyor.

Ida Blue’da Adatepe Köyü ve Kaz Dağları’nın el değmemiş coğrafyasını, yerel yaşam motiflerini, kültür ve lezzetlerini daha yakından tanıma şansının yanı sıra güz sezonluk zeytin hasadı mevsimin beklenen seçenekleri arasında yerini alıyor.

Mutfak Sloganı “Daha İyi Bir Mutfağın Peşinde” olan Ida Blue dönem dönem farklı şeflere ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda Vistina Food kurucusu Şef Selçuk Ceylan ile birlikte 13-15 Ekim tarihlerinde “Peynirin Peşinde” programına hazırlanıyor. Ida Blue, konakladığınız süre içerisinde tattığınız bazı peynirlerin kahramanları ile tanışmak üzere sizi lezzetli bir rotanın izini sürmeye davet ediyor. Kaz Dağları’nın göbeğinde sürpriz bir ‘Dam” ziyareti ile başlayacak gezide süt sağımının ardından peynir yapımı anlatımı, peynir tadımı ve yöresel ve çiftlikte üretilen ürünlerle Şef Selçuk Ceylan ile birlikte gerçekleşecek workshop ve farklı artizan peynir üreticileri ziyaretleri ile peynirin lezzet yolculuğuna katılabilirsiniz. Program kapsamında gün batımında Peynir & Şarap eşleşmesi, İda Blue bahçesinde kokteyl tadımı, Şef Selçuk Ceylan’ın seçkisi tadım menüsü ve misafirler için özel hazırlayacağı brunch ile bu hafta sonu unutulmaz tatil deneyimleriniz arasında yerini almaya aday.

Sizi baştan aşağı yenileyecek kamplar

Kaz Dağlarının gizli bahçesi Ida Blue’da, 18-22 Ekim tarihinde Dr. Neslihan İskit ve Ulli Allmendinger ile “Ayurvedik Sonbahar Detoks Kampı” ile 27-29 Ekim tarihleri arasında Psikolog Dr. Şeyma Çavuşoğlu, Jülide Özenbaş ve Engin Civil ile “ Kaz Dağları ve Sanatın Eşliğinde Hasat : Duygusal Kaynak Keşfi” gibi beden, zihin ve ruhun arasındaki dengeyi bulup tamamen yenileneceğiniz kampları ile de tanışma imkanı bulunuyor. Kaz Dağları’nın dört bin yıllık mirasından antik çağlara uzanan mitoloji deneyimleri ve büyüleyici doğası, Ida Blue’nun dingin atmosferinde birleşerek misafirlerini bekliyor.

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın