Hilton Avrupa’nın En İyi Konaklama Markası Seçildi

Hilton, çalışan dostu iş yerlerinin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliği için çalışan Great Place to Work’ün Avrupa’nın En İyi İş Yeri 2023 listesinde bir numaralı konaklama şirketi oldu. Şirket, geçtiğimiz aylarda 13 Avrupa ülkesinde En İyi İş Yeri sıralamasında ilk 10’da yer almıştı.

Hilton, Great Place to Work’ün hazırladığı Avrupa’nın En İyi İş Yeri 2023 listesinde “Çok Uluslu Şirketler” kategorisinde ilk sırada yer aldı. Aynı zamanda genel sıralamada üçüncü seçildi. Hilton, ülkeler özelindeki sonuçlara bakıldığında, Avusturya, Fransa, İtalya, Portekiz ve İsviçre’de kazandığı birinciliklerinin yanı sıra Avrupa genelinde ilk 10’a girdiği diğer sekiz ülkedeki büyük başarısıyla da dikkat çekiyor. Türkiye’deki istikrarlı başarısını yıllardır sürdüren şirket, 2023’te de Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Hilton Avrupa Kıtası Kıdemli Başkan Yardımcısı David Kelly, “Sektörde öncü olan iş yeri kültürümüzün bir kez daha tanınmasına vesile olan bu ödülü aldığımız için gurur duyuyoruz. Ekip üyelerimizin kariyerlerine ve refahına yaptığımız yatırım, Hilton’un başarısının ve konuklarımızın deneyimlediği güvenilir ve güler yüzlü hizmetin merkezinde yer alıyor. Hilton’da ekip üyelerimize sunduğumuz özel avantajlar, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığı teşvik eden girişimlerle birleşiyor. Aynı zamanda iş yeri ve günlük hayattaki zihinsel sağlık hizmetlerini ve unutulmaz seyahat fırsatlarını içeriyor. Bu olanaklar, hem onların kariyer gelişimine katkı sağlıyor hem de Hilton’da bir ekip üyesi olmanın avantajlarını kanıtlıyor” dedi.

Great Place to Work listeleri, çalışanların geri bildirimlerine dayanarak güven, kurumsal kültür, kapsayıcılık, iş yeri refahı, iş-yaşam dengesi ve iş hayatında kariyer fırsatları gibi çeşitli faktörleri değerlendiriyor. Bu değerlendirmeler sonucunda, 3.350 katılımcı arasından yalnızca 150 iş yeri küçük, orta, büyük ve çok uluslu şirketler kategorisinde Avrupa’nın en iyileri olarak seçiliyor. Bu kapsamda Hilton, geçen yıl da ‘’Çok Uluslu Şirketler’’ kategorisinde Avrupa’nın en iyi üçüncü iş yeri olarak seçilmişti.

Avrupa genelinde 50.000’den çalışanı olan Hilton, kapsayıcılık, sağlıklı yaşam, büyüme ve amaç odaklı bir şirket kültürü yaratmak adına her açıdan insani bir deneyim sağlamaya odaklanıyor. Aynı zamanda ekip üyelerinin gelişimini sağlayacak hedef odaklı bir iş yeri kültürü yaratmaya öncelik veriyor. Bu öncelikler sektör liderliğini öğrenme, gelişim programları, indirimli seyahat fırsatları ve yerel topluluklara katılım gibi önemli ayrıcalıkları içeriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın