Harvard’ın 2020 Bilim ve Yemek Pişirme Dersleri Serisi, dünyaca ünlü şefler ile Eylül’de geri dönüyor!

16 haftalık ücretsiz ve edX platformu aracılığıyla halka açık olan 2020 Bilim ve Yemek Pişirme Dersi Serisi (2020 Science and Cooking Lecture Series); Andoni Aduriz, José Andrés, Garima Arora ve daha birçok dünyaca ünlü şef ile 7 Eylül’den itibaren geri dönüyor.

Bilim ve Yemek Pişirme Dersi Serisi ile en iyi şefler ve Harvard araştırmacıları, günlük yemek pişirme ve haute mutfağının kimya, fizik ve mühendislikte temel ilkeleri nasıl aydınlatabileceğini keşfediyor ve gıda molekülleri ve kimyasal reaksiyonların gıda dokusunu ve lezzetini nasıl etkileyebileceğinin sırlarını bütün yemek severlerle paylaşıyor. Bu yılki Science and Cooking Public Lecture Serisi ise Karayipler’den etkilenmiş Fransız ve İtalyan mutfağından geleneksel Hint tarifleri üzerine Tayland usulü yemeklere kadar sınırları bulanıklaştıracak ve mutfak geçişlerinin ayrıntılarını paylaşacak.

Fine Dining Lovers’ta yer alan habere göre, ders serisinin 11’incisi, Zoom aracılığıyla uzaktan herkes tarafından kullanılabilir olacak ve izleyicilere dünyanın en iyi şeflerinden bazılarının beklenmedik tatlar ve benzersiz teknikler sergilemelerini ön sıralarda izlemesine imkan sağlayacak. Konferans serisinde yer alacak konuk şefler arasında ise; Andoni Aduriz, José Andrés, Garima Arora, Nina Compton, Joanne Chang, Lois Ellen Frank, Dave Arnold ve Harold McGee yer alıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın