Dünyanın Farklı Kültürlerinin İçim Ritüelleri Nespresso ile Bardağınızda

 

Nepresso dünyada ki farklı içim ritüellerinden ilham alarak hazırladığı World Explorations serisine Cádiz Espresso ve Lisbon Bica ile, iki yeni lezzet ekledi.

 

Dünyadaki farklı kahve içme ritüellerini kokusuyla kendine çekip bardağına taşıyan Nespresso, bu defa İspanya ve Portekiz’in özel harmanlanmış lezzetlerini sizinle buluşturuyor. Sınırlı sayıda üretilen Cadiz Espresso ve Lisbon Bica ile yeni bir özgün lezzetti yorumlamaktan aldığı keyifle kahve tutkunlarına eşlik ediyor.

 


İspanyan’nın en eski liman kenti olan Cadiz, hem yiyecek ve hem içecek kültüründe meraklılarına bol seçenek sunuyor.
Cádiz Espresso, şehrin özgün ritmini ve kendine has kokusunu fincanlarınıza taşıyor. İspanya’nın geleneksel, kahve çekirdeklerine şeker eklenerek uygulanan Torrefacto kavurma yönteminden esinlenerek hazırlanan kapsül, kahvesinin tadını yoğun olarak hissetmek isteyenler için eşsiz bir tercih.

 

 

Arabica ve Robusta çekirdekleriyle bir araya gelen maltlı tahıl, bisküvi ve karamel notalarına eklenen kakao dokunuşu, günün her saatinde kahve deneyimini keyifli bir hale dönüştürüyor. Espresso olarak tüketilmesi önerilen Cádiz Espresso kahvesini sütlü kahveseverler için Cortado olarak önerilen başlıca lezzetler arasında.

 

                                                           El Salvador’dan gelen Arabica çekirdeklerini, Nikaragua Robusta çekirdekleriyle harmanlayan Lisbon Bica, Portekiz’in başkenti Lizbon şehrinin kahve kültürünü simgeliyor. Lizbon’da Espresso için kullanılan “bica” kelimesinin, kahvenin acılığını gidermek için kullanılan “Beba Ista Com Açúcar” (Bunu şekerle iç) ifadesinin kısaltması olduğuna inanılıyor. Kavrulmuş tahıl ve badem notalarıyla yoğun bir Ristretto kahve deneyimi sunan Lisbon Bica’nın, sütlü kahve tercih edenler için Cappuccino olarak içilmesi öneriliyor.

 

Bunun yanında lezzetli kahve kültürünüzün seçenekleri arasında;  ‘İstanbul Espresso’, ‘Paris Espresso’, ‘Rio De Janeiro Espresso‘, ‘Vienna Lungo’, ‘Tokyo Lungo‘, ‘Cape Town Lungo‘, ‘Shanghai Lungo‘, ‘Buenos Aires Lungo‘ ve ‘Stockholm Lungo‘ yer alıyor ve dünyayı keyifle yudumlamayı size bırakıyor.

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın