Coffee Gutta’dan kahve severlere Pratik Kahve Rehberi!

Bir, iki, üç… Nedir bu dillere dolanan kahve akımları? Peki ya hangi kahve çeşidi sade, hangisi sert? İşte kafa karıştıran tüm bu bilgiler İstanbul’un üçüncü nesil kahvecilikte önemli duraklarından biri olan Coffee Gutta tarafından tek bir kitapçıkta bir araya getirildi! Kahve severlere ücretsiz olarak verilecek rehber, kahveye dair her şeyi içeriyor!

İstanbul ve Antalya olmak üzere toplam 10 şubesi ile üçüncü nesil kahve akımının hızla büyümekte olan yerli markalarından Coffee Gutta, kahve severler için kahveye dair her şeyi içinde barındıran özel bir rehber hazırladı. Pratik Kahve Rehberi adı ile çok yakında Coffee Gutta’nın tüm şubelerinden ücretsiz olarak kahve severlere verilecek olan rehber, kahve konusunda kafası karışık olan herkese yol gösterecek.

Rehber, “Nasıl içmeli? Sütlü mü sade mi? Peki ya hangi çekirdekte, hangi demleme yöntemi kullanılmalı? Kafanı karıştıran tüm bilgileri unut! Bu rehberle artık kahveyi bilir gibi yapmayacaksın, gerçekten bileceksin!” önsözü ile başlıyor. Kahve seven ancak sürekli aynı kahveyi içen, üstelik kahve hakkında çok da bilgisi olmayan herkes için yol gösterecek olan Pratik Kahve Rehberi, kahve konusunda hem bilgilendirecek olup, hem de yeni fikirler vererek kahve severleri yeni lezzetlerle tanıştıracak. Kahvenin tarihinden, çekirdeğin geçirdiği tüm aşamalara, kahve akımlarından, kahvenin tüm çeşitlerine kadar tüm bilgileri içeren rehber, sade ve anlaşılır yapısı ile de her yaştan bireye hitap ediyor.

“Bu rehber Türkiye’de bir ilk”

Kahvenin yalnızca sabah saatlerinde uyandırma, final zamanlarında uyumama işlevinin ya da hoş sohbetlerin gerçekleştiği dost meclislerinde içilen lezzetli bir içecek olmadığını söyleyen Coffee Gutta Genel Müdürü Kamber Çal, “Coffee Gutta Akademi olarak hazırladığımız bu rehber Türkiye’de bir ilk. Uzun süredir hayata geçirmeyi beklediğimiz bir projeydi, müşterilerimize sunmak için çok heyecanlıyız” dedi. 

Rehberin çok yakında şubelerindeki raflarda yer alacağını belirten Kamber Çal, “Biz yalnızca üçüncü nesil kahvecilik hizmeti veren bir marka değil, aynı zamanda kahveyi ve kahvenin lezzetini yurdumuzun her köşesine ulaştırmayı kendisine misyon edinmiş bir markayız. Yaptığımız her çalışmada olduğu gibi rehber çalışmamızda da müşterilerimizi yeni tatlarla tanıştırmayı, kahve konusunda bilgi sahibi olmayan kahve severlerimize ise kahveyi anlatmayı amaçladık” ifadesinde bulundu. Kahveye ait bilgi metinlerinin yanı sıra kahvenin geçirdiği tüm işlemleri aşama aşama belirten görselleri de içeren rehber, kahve severlerin kitaplığında mutlaka yer almalı…

Sosyal Medya'da Paylaşın