Bir mutfak rehberi olduğu kadar incelikli bir anı: Corey Lee’den Benu yemek kitabı

Ön sözünde ünlü şef Thomas Keller tarafından “bir mutfak rehberi olduğu kadar incelikli bir anı” olarak açıklanan Benu yemek kitabı, 3 Michelin yıldızlı restoran Benu’nun şefi Corey Lee’nin mutfaktaki yolculuğunu anlatıyor.

2010 yılında Thomas Keller’ın beğeni toplayan French Laundry restoranından ayrılıp kendi yoluna çizmeye karar veren başarılı şef Corey Lee, Güney Kore kökenini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetiştirme tarzıyla kusursuz bir şekilde harmanlayarak 3 Michelin yıldızlı Benu’da benzersiz ve James Beard Ödüllü bir mutfak hazırladı. 2015 yılında yayımlanan ilk kitabı Benu ile Lee, etkileyici fotoğraflar eşliğinde okuyuculara adeta restoranında bir yemek deneyimi hissiyatı yaşatıyor.

Benu, Lee’nin 33 çeşit tadım menülerinden birinin işleyiş sırasının muhteşem bir şekilde resmedilmiş bir sunumunu sunarak, Benu’nun mutfağının ve yemek odasının tüm dramasına ve hızına erişim sağlıyor. Thomas Keller ve David Chang’ın ön sözlerine Lee’nin Doğu-Batı yaklaşımının arkasındaki kültürel etkileri, ilhamları ve motivasyonları detaylandıran kısa düz yazıları ve fotoğraf denemeleri eşlik ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın