Beyrut’un Relais & Châteaux Ödüllü Oteli: Hotel Albergo

Arap Yarımadası’nın kıyı kesiminden konumlanan Lübnan’ın başkenti, 1999 Arap Kültür Başkenti de seçilen Beyrut, turistlerin uğrak noktalarından biri. Ağırlıklı olarak ziyaretçilerine nohut, bulgur ya da et yemeklerini sunan başkentte öyle bir otel var ki; Relais & Châteaux .düllü: Hotel Albergo! Bir Wes Anderson filminden çıkmış tarihi binasında misafirlerini ağırlayan otel, konuklarına lüksü vadederken geleneksel Lübnan yemeklerini modern sunumlarla servis ediyor.

Arap Yarımadası’nın sahil kesiminde bulunan Lübnan, çok kültürlü bir yapıyı içerisinde bulunmakta. Hem tarihi hem ticari öneme sahip olan ülkenin başkenti Lübnan, turistler açısından da önemli bir destinasyon. Kültür bakımından da zengin olan ülke ve başkent, aynı şekilde gurmeler için de mühim bir gastronomi cenneti. 

Wes Anderson filminden çıkmış otel

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yer alan, Relais & Châteaux ödüllü Hotel Albergo için tam bir Wes Anderson oteli diyebiliriz. Hatta Hotel Albergo’nun yetkili birimleri ve isimleri de bunu düşünmüş olmalı, otelin bünyesinde bir “The Wes Anderson Room” oluşturmuşlar.

Otel, misafirlerine lüks bir konaklama deneyimi sunduğu gibi geleneksel yemeklere de modern bir yaklaşım getiriyor. Tarihi bir binada konumlanan Hotel Albergo, şehir manzarasına sahip ve zarif bir atmosfer sunarken, konuklarına birinci sınıf hizmet veriyor.

Bir Lübnan mutfağı, biraz Akdeniz mutfağı, biraz İtalyan esintileri

Hotel Albergo’nun mutfağı geleneksel Lübnan ve Akdeniz mutfağının lezzetlerini sunuyor. Wadih Nakhel’in şefliğini üstlendiği mutfağın menüsü geniş bir yelpazeye sahip. Yemeklerinde taze ve sezonluk malzemeler kullanan Nakhel, geleneksel tarifleri misafirlerine modern bir yaklaşımla sunuyor. Misafirlere unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşatmayı hedefleyen Nakhel ve ekibi, mutfakta yerel malzemeleri kullanmaya özen gösteriyor.

Geleneksel Lübnan mezelerinden taze deniz ürünlerine, et yemekleri ve zeytinyağlılardan tatlılara kadar pek çok seçeneğin mevcut olduğu menüde, İtalyan esintilerinin de olduğunu belirtmek gerekir.

Hem otel misafirlerine hem de Beyrut’un yerli ve uluslararası ziyaretçilerine özel yemekler, etkinlikler ile davetler düzenlenen Hotel Albergo’nun şık ve sofistike atmosferi dikkat çekiyor. Bunun yanında mükemmel hizmeti ve lezzetli mutfağıyla da Lübnan’da unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyor. Bu titiz çalışmasıyla Hotel Albergo başarısını her gün katladığı gibi imaj olarak da kaliteli bir çizgi çiziyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın