Asya’nın en iyi şeflerinden Hasegawa ve Kawate, yeni restoranları için el ele verdi

Asya’nın 50 Best Restaurants listesinde yer alan dünyaca ünlü Japon şefler Den’den Zaiyu Hasegawa ve Florilége’den Hiroyasu Kawate, güçlerini birleştirerek Ekim’de açılacak yeni restoranları Denkushiflori için çalışmalara başladı.

Asia’s Best Restaurants listesinde 3’üncü sırada yer alan Den’in şefi Zaiyu Hasegawa ve 7’nci sırada yer alan Florilége’in şefi Hiroyasu Kawate, Tokyo’da Ekim ayında açacakları yeni restoranları Denkushiflori için el ele verdi. “İkimizde aynı yaştayız ve ikimizde restoranlarımızı aynı zamanda açtık” açıklamasında bulunan Hasegawa ve Kawate sözlerine devam ettiler, “Benzer iniş ve çıkışlar yaparken iyi arkadaş olduk. Her zaman ortak olma ve birlikte restoran açma fikrimiz oldu, bu yüzden yapımda uzun bir şey oldu.”

Den ve Florilége isimlerinin birleşiminden oluşan yeni restoranlarının isminde aynı zamanda ‘şiş’ anlamına gelen Japonca ‘kushi’ kelimesi de yer alıyor. Şefler, “Her yemeğimizde şiş kullanacağız ancak bu insanların beklediği gibi bizi yakitori (ızgara tavuk şişi) ile sınırlamayacak. ‘Kushi’ aynı zamanda mecazi anlamda da kullanılır. Her bir yemek Den’in ve Florilége’nin bir birleşimi olacak. Fikirlerimizin birbirine bağlanmasını ve bir araya getirilmesini istiyoruz. Fransız veya Japon değil, birlikte yarattığımız bir şey” dedi.

50Best’te yer alan habere göre, menü hala açıklanmamışken şeflerin verdiği tek ipucu mevsimsel içeriklerin yeni yollarla bir araya geleceği oluyor. Şefler, yeni restoranın tasarımının Florilége’in tasarımına benzeyerek misafirlerin yemeğinin hazırlanışını izleyebileceği açık bir mutfak konsepti olacağını belirtiyorlar.

Sosyal Medya'da Paylaşın