Andrew Fairlie Bursu, bu sene de genç şeflere yardımcı oluyor!

İskoç şef Andrew Fairlie’nin anısını onurlandıran Andrew Fairlie Bursu, geçen yılki büyük başarısının ardından bu yıl yeniden gerçekleşmeye hazırlanıyor.

İskoçya’nın en saygın şeflerinden ve Birleşik Krallık’ta sadece birkaç Michelin yıldızlı şeften biri olan Andrew Farlie, geçen yılın Ocak ayında vefat etti. Andrew Fairlie Burs onun anısını onurlandırmak ve onun mirasını devam ettirmek için kuruldu. Fairlie, genç yetenekleri besleyen tutkulu ve yetenekli bir şef olarak biliniyordu. Hospitality Industry Trust (HIT) İskoçya, İskoçya Hükümeti ve Gleneagles sponsorluğundaki burs, Andres Fairlie’nin mutfaktaki çeşitliliğe olan bağlılığını yansıtmak için genç erkek ve kadın şefleri ödüllendiriyor.

Kazananlar, Gleneagles’daki iki Michelin yıldızlı Restaurant Andrew Fairlie’de uluslararası bir mutfakta pratik bir aşama ile hem uluslararası tanınırlık hem de kariyerlerini ilerletme konusunda pratik yardım alacaklar.

Geçen yıl burs kazananlar, Fort William’daki Inverlochy Castle’daki Chez Roux’ta demi chef de partie olan Kilmarnock’tan Emma-Rose Milligan (24) ve Aboyne’deki Douneside House’da genç şef olan Joseph Harte (24) idi.

Jüri üyeleri arasında; Tom Kerridge ve Sat Bains, İskoçya Ulusal Şefi Gary McLean, Restaurant Andrew Fairlie’nin head şefi Stephen McLaughling, Lorna McNee, Cail Bruich’in Head şefi Lorna McNee ve Andrew’un eski akıl hocası Keith Podmore yer alıyor.

HIT Scotland’ın CEO’su David Cochrane şunları söyledi: “Andrew Fairlie’nin değerlerini temsil eden şefleri aramaya yeniden başlamak çok heyecan verici. İş ahlakını, bütünlüğünü ve mükemmelliğe olan tutkusunu sergileyen ve bu nitelikleri kariyerlerini geliştirirken Andrew adına temsil etmeye devam edecek insanlar arıyoruz.”

Burs, İskoçya’da herhangi bir seviyede çalışan 21 yaşın üzerindeki tüm şeflere açık, ancak nihai beceri testi için yetkin bir şef becerileri seviyesi beklenecek, bu nedenle profesyonel bir mutfakta deneyim gerekiyor. Adayların başvuru formunu doldurmaları ve 30 Kasım 2020 Pazartesi gece yarısına kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Bu yılın olağandışı koşullar nedeniyle, kişiler izinli ise veya COVID-19 nedeniyle işten çıkarılmışsa yine de başvurabilir.

Sosyal Medya'da Paylaşın