Zeyit Tokat ve Necati Tunuslu’dan Hayata Sarıl Lokantası’na destek

JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın şefleri Zeyit Tokat ve Necati Tunuslu, oluşturdukları lezzetli menü ile Hayata Sarıl Lokantası’na destek verdi. 

Marriott International bünyesinde İstanbul’da faaliyet gösteren JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center otellerinin tüm dünyada uygulamış olduğu “Take Care” projesi kapsamında ve insanı ilk sıraya koyma felsefesinden yola çıkarak hayata geçirdiği projelerde bu ay Hayata Sarıl Lokantası ile çok özel bir buluşma gerçekleştirdi.

Sokakta yaşayan ve toplumda yok sayılan insanların hayatlarına tekrar sarılmaları amacıyla kurulan Hayata Sarıl Derneği’nin ilk projesi olan Hayata Sarıl Lokantası’na destek vermek amacıyla, JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın Executive şefleri Zeyit Tokat ve Necati Tunuslu 10 Temmuz Cumartesi günü Beyoğlu’nda bulunan lokantanın mutfağına girdi. Proje kapsamında Hayata Sarıl Lokantası ekibi, JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın mutfak ekibi ile beraber mutfağa girerek tüm gün öğle ve akşam yemeklerini destek vermek isteyen misafirleri için hazırladı.

 “Tüm gelir restorana gelir olarak kazanılıyor”

Türkiye’nin ilk iş, aş, yaşam sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçen sokakta yaşayan insanlara yaşam hakkı tanıyan ‘Hayata Sarıl Lokantası’ projesine bir günlük destek vermekten gurur duyduklarını belirten JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın Genel Müdürü Sinan Köseoğlu; “Marriott International olarak her otel kendi bulunduğu lokasyonunda sosyal sorumluluk projesi geliştiriyor. Bize çok uyduğunu düşündüğümüz bir dernek olan Hayata Sarıl Derneği ile bir araya gelerek çorbada bir tuzumuz olsun istedik. 10 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz bu özel birlikteliği daha fazla evsizlere yardım elini uzatmak için sık sık tekrarlayarak farkındalık yaratmaya katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Hayata Sarıl Lokantası günlük olarak hazırlanan leziz menüyü misafirlerine sunarken; sokakta yaşayan ve toplumda yok sayılan kişilere iş imkanı, psikolojik destek ve çeşitli eğitim destekleri veriyor. Akşam saatlerinde de sokakta yaşayan misafirlerine ücretsiz yemek servisi yapıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın