Yüksel Balık günlük balık çeşitleri ve deniz ürünleriyle farkını ortaya koyuyor!

İstanbul’un en güzel lokasyonları olan Tarabya ve Yeşilköy’de, harika mezeleri ve ustalıkla hazırlanmış birbirinden taze deniz mahsulleri Yüksel Balık’ta misafirlerini bekliyor. Muhteşem manzaralara sahip şubeleri bulunan Yüksel Balık’ı, sahibi Yüksel Karakış’tan dinledik.

25 yıldır İstanbul’da var olan ve şehrin balık efsanesi olan Yüksel Balık, balık, diğer deniz mahsulleri ve mezeler konusunda yıllardır en iyi restoranlardan biri olma özelliğini koruyor. Yüksel Balık’ın sahibi Yüksel Karakış ise mekânı 40 yıllık tecrübesiyle her daim daha da iyi bir konuma getirmeye devam ediyor. Kaliteli servisi ve çalışanlarının güler yüzlü hizmeti ile adından söz ettiren restoran hem eşsiz manzarasıyla gözlere hem de leziz yemekleriyle damaklara hitap ediyor.

Yeşilköy’de iki, Tarabya’da ise bir şubesi bulunan restoranında Türkiye’nin önde gelen isimlerini ağırlayan Karakış, “40 yıldır balık restoranlarında çalışıyorum. 25 yıldır kendi markamla Yüksel Balık olarak misafirlerime hizmet veriyorum” diyor. Doğduğu şehir olan Sivas’tan İstanbul’a gelmesinin ardından, çeşitli restoranlarda çalışmasıyla hikâyesini başlatan Karakış, “10 yaşımdan beri sektördeyim. Sektörün bulaşıkhanesinde başlayıp komilik, garsonluk, aşçılık, restoran idareciliği yaparak çalışma hayatımda buralara kadar geldim” ifadelerini kullanıyor. Amaçlarının İstanbul’daki en iyi balığı misafirlerine sunmak olduğunu belirten Yüksel Karakış, cemiyet, sanat ve iş dünyasından isimleri bir araya getiren restoranının masaya getirilen vazgeçilmeyen lezzetlerinin ahtapot, kalamar, levrek marin, lakerda, çiroz, karidesli ve peynirli çoban salatası olduğundan söz ediyor. Özellikle, karidesli ve peynirli salatasıyla lakerdasının müşteriler tarafından çok beğenildiğini belirtiyor. Klasik bir Türk balıkçısı olan Yüksel Balık, Türkiye’nin en iyi balık restoranlarından biri olma konumunu koruyor.

“Denizden tezgaha, tezgahtan masaya günlük balık çeşitlerimizle, deniz ürünlerimizle ve mezelerimizle hizmet veriyoruz” diyen Karakış, 2011 yılında “Balık Kralı” olarak gösterilmesiyle de müşterilerinin takdirini kazandığını gözler önüne seriyor. Yüksel Balık’ın öncelikli hedeflerinden bahseden Yüksel Balık sahibi Yüksel Karakış, “Nasıl ki şu an Yüksel Balık restoranlarımız varsa, gelecekteki hedefim de ‘Yüksel Hotel’ projemi en iyi şekilde oluşturmaktır” ifadeleriyle sözlerini noktalıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın