Yıldız Şeflerden Elena Arzak, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Elena Arzak, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Ünlü şef babasından ilhamla 11 yaşında mutfağa giren Arzak, İsviçre’deki otelcilik okulunu bitirdikten sonra Londra’da Le Gavroche’ta Albert Roux’un yanında çalışmış. Daha sonra Paris’te La Maison Troisgros, Carré des Feuillants, Vivarois’te ve Monako’da Le Louis XV’te Alain Ducasse’ın mutfağında çalıştıktan sonra İspanya’ya dönerek elBulli’de çalışmaya başladı.

Geleneksel ve modern gastronominin ayrımını yapmıyor ancak geleneksel gastronomiyi modern gastronominin temeli olarak görmesi sebebiyle her şefin önem vermesi gereken bir alan olduğunu vurguluyor. Arzak bu vurguyu yaparken; “Modernizm ve globalizasyon yenilikçi olabilmek açısından önemlidir ancak kişi her zaman özünü koruyabilmeli. Kimlik, her insanın sahip olduğu en değerli miraslarındandır. Yöntemler modernleşebilir fakat gelenekselliğe bağlı kalabilmek çok önemlidir” ifadelerini kullanıyor.

Arzak 2000 yılından beri lokantasında bir laboratuvar alanı var. 2012’de “Dünyanın En Başarılı Kadın Şefi” seçilen Elena Arzak sürekli olarak kendini geliştiriyor.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

 

Sosyal Medya'da Paylaşın