Yıldız Şeflerden Dinara Kasko, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Dinara Kasko, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Kariyerine eğitimini aldığı mimarlık mesleğiyle başlayan Ukraynalı pasta şefi Dinara Kasko, asıl mesleğinden erken yaşta emekli olup mimari bilgi birikimini mutfaktaki yetenekleriyle birleştirerek dünyada mimari pastacılığın bayrak taşıyıcısı oldu. Matematiksel modellemeler ile ortaya çıkardığı özgün tasarımları 3D yazıcı yardımıyla silikon kalıplara yansıtan Dinara Kasko’nun benzersiz güzellikteki pastaları dünyada yankı uyandırdı. Oluşturduğu modellemeler mimari bakış açısının ve pastacılığın ilişkisini kanıtlar nitelikte.

2010 yılında Star Chefs ‘Yükselen Yıldız’ ödülü sonrası dünya çapında bilinirliğine en büyük katkı sağlayan “görünmez kutuda vişneler” eseri tüm otoritelerin beğenisini kazandı. Yadırganamaz mimari çekicilikteki eserlerinin tasarım ve tarifleri arasında bir oran olduğunu belirten Kasko, eserlerinin tüm dünya tarafından tadılmasını istiyor. Boston, Katar ve Moskova’nın ardından şimdi de nefis lezzetlerini İstanbul’da hayranlarının beğenisine sunuyor. Flosophia ismiyle açılan konsept pastanenin marka şefliğini üstlenen Kasko, tariflerine Türk damak zevkine uygun olacak şekilde yeni tatlar ekleyecek.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın