Yıldız Şeflerden Diego Guerrero, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Diego Guerrero gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Bilbao’daki Escuela de Zabalburu’dan mezun olan şef, Martín Berasategui, Goizeko Kabi ve elBulli gibi ünlü İspanyol restoranlarında farklı yemekleri ve teknikleri öğrenerek eğitimini tamamladı. 23 yaşındayken, Álava’daki El Refor restoranının baş şefi oldu ve üç yıl içinde Bask Ülkesi ve İspanya’nın gastronomi sahnesinin önemli bir ismi haline geldi.

Bilbao’daki Escuela de Zabalburu’dan onur derecesiyle mezun olmadan önce Guerrero, ünlü İspanyol restoranları Martín Berasategui, Goizeko Kabi ve elBulli’de sahne aldı. Guerrero, 23 yaşında Araba’daki Restaurante El Refor’un baş aşçısı oldu.

2003 yılında Guerrero, Madrid’deki kaliteli yemek mekanı El Club Allard’ın baş şefi oldu. Onun gözetiminde restoran, 2007’de ilk Michelin yıldızını ve 2011’de ikinci Michelin yıldızını aldı.

2001 ve 2002 Pil Pil gastronomi ödülleri de dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazanan şef, ikinci Michelin yıldızını aldıktan sonra El Club Allard’da çalıştı. 2014 yılında açılan kendi projesi DSTAgE üzerinde çalışmaya başlamak için ani bir kararla restorandan ayrıldı.

Guerrero, yüksek mutfağı demokratikleştirme vizyonunu kullanarak, ortak bir mutfak ve yemek odası ile açık ve sade bir ortam yarattı. İki Michelin şefi, çalışanlarının daha az stresli bir yaşam sürmesi için restoranını hafta sonları kapatmaya karar vererek, çalışanların refahı konusunda da bir öncü oldu.

Biletler; Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın