Yıldız Şeflerden Andrea Berton, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Andrea Berton gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Yirmi yedi yıllık kariyeri boyunca üç restoranda dört Michelin yıldızı kazandı. Milano’nun en süslü şeflerinden biri olan Andrea Berton, güzel yemekleri, iyi malzemelere olan bağlılığı ve sert iş ahlakı sayesinde İtalya’daki aşçılar için bir rol modeldir. Ülkenin en iyi restoranlarından bazılarında çalıştı ve kendi restoranlarından birkaçını açtı.

Mutfaktaki macerasına 1990’larda, önce Gualtiero Marchesi ile, ardından dört yıl Alain Ducasse ile Monte Carlo’daki Louis XV’de başladı. 2005 yılında, 2008 yılında ilk Michelin yıldızını aldığı Ristorante Trussardi alla Scala’da çalışmaya başladı; 2009 yılında ikinci Michelin yıldızını aldı. Aralık 2013’te Milano’da et suyunun tadım menülerinden birinin yıldızı haline geldiği Ristorante Berton’u açtı.

Aynı yıl Dry “Kokteyl & Pizza” formatını ve Bistrot Pisacco’yu piyasaya sürdü. 2014 yılında Ristorante Berton Milan, açılıştan sadece 9 ay sonra 2016 yılında bir Michelin yıldızı ile ödüllendirildi. 2020’de Şef, Maldivler’deki Coccon by ‘You & Me’ beldesinde ilk H2O denizaltı restoranını açtı.

Biletler; Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın