Yıldız Şeflerden Andoni Luis Aduriz, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Andoni Luis Aduriz gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Andoni Luis Aduriz, zamanımızın en etkili şeflerinden biri olarak kabul ediliyor. Kariyeri boyunca hem mutfağın evrimini hem de disiplinler arası bir yaklaşımı ön planda tutmuştur. Bu onun yerleşik sınırları aşmasına ve mutfakta asi olmasına izin verdi.

Restoranı Mugaritz ile 2016 yılında The World’s 50 Best Restaurants listesinde 7. sırada yer alan Aduriz, Bask bölgesinin en başarılı şefleri arasında gösteriliyor. Başarısını 2000 ve 2005 yıllarında gelen 2 Michelin yıldızıyla da taçlandırdı. Aduriz; “Doğal ürünler, başarılı üreticiler ve ilham verici çalışmalarla tabaklar yaratıyoruz” der.

Şef, gastronomi alanındaki yaratıcı ve yenilikçi tarzıyla “İspanya Ulusal Gastronomi Ödülü” de dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. Aduriz’e Türk gastronomi hakkında ne düşündüğünü sorduğumuzda; “Türkiye coğrafi olarak farklı kültürlerin bir araya geldiği bir konumda ve hem anlatacak hem de öğretecek çok şeyi var. Önemli olan seyircinin ve şeflerinin bu deneyimleri paylaşabilecekleri noktaya gelmeleri” dedi.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın