Yeni nesil teknolojik fırıncılığın ilk örneği Kocaeli’de

Toya Makine’nin “Yeni Nesil Fırıncılık” konseptiyle hazırlanan ilk uygulaması Kocaeli’de hayata geçti.

Yüksek teknoloji fırıncılık ile unlu mamuller sektörüne hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağladıklarını belirten Toya Makine CEO’su Serdar Yalçınkaya; “İşletmenizin karlılığını sağlayabilmeniz için önce alıcınıza fayda yaratmanız gerekiyor. Toya Makine olarak şu anda donuk ürün tarafında Bay Bread markası ile yaptığımız üretim süreçlerinde Türkiye’deki fırıncılık sektörünün geleceğini dizayn ediyor ve fırıncılık sektörünü geliştiriyoruz” dedi.

Yüksek teknoloji fırıncılığın ilk örneğini Kocaeli’ne taşıdıklarını belirten Yalçınkaya; “Bay Bread ekmek ve unlu mamulleri sadece 6 dakika içinde Kocaeli’ndeki fırınlarda yerini alıp tüketiciyle sıcak sıcak ulaşacak. Ekmek, pide, kek, poğaça, tatlı çeşitleri ve 70 kalem ürün, hem sıcak hem de donuk olarak tüketiciye ulaşacak. Tüketiciler ürünleri isterse donuk olarak alıp evinde veya işyerinde de pişirip sıcacık tüketebilecek. Yüksek teknoloji fırıncılığı hem maliyetleri düşürüyor hem de israfın önlenmesine yardımcı oluyor” dedi.

Üretim teknolojilerinin temelinde mevcut kurulu tesislerin daha ekonomik ve verimli kullanılmasının hedeflendiğini belirten Yalçınkaya; “Tesislerini kurmuş ancak kapasitesini dolduramayan üreticilere ulaşıyoruz. Biz kendi Ar-Ge’mizi yaptığımız, lezzetlerimizi oluşturduğumuz, karışımlarını hazırladığımız ürünlerimizin üretim reçetelerini ve üretim işlerinin kapasitede boşluğu olan üretim tesislerine veriyoruz. Elbette ki ürün kalitesinin kontrolü ve ürün kalite güvencesi markamız tarafından verildiği için tüm bu üretilen ürünler yarı mamul olarak tesisimize geliyor. Tesisimizde gerekli hijyen ve gıda güvenliği tedbirleri altında mayalandırma süreçleri, ön pişirme süreçleri, süsleme dediğimiz ürünlerin son dokunuşlarının yapıldığı, dekorasyonlarının yapıldığı süreçler, hızlı dondurma ve paketleme süreçleri bizim tesislerimizde gerçekleştiriliyor. Böylelikle mamul deposuna giren tüm ürünler, denetimlerimizden geçmiş olarak mağazalara ve perakende de müşterilere dağıtılıyor” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın