Yapılan araştırmada insanların yüzde 68’i paket ve gel al hizmetini destekliyor!

Ipsos’un gerçekleştirdiği Koronavirüs Salgını ve Toplum Araştırması’nın 32. döneminde; salgınla mücadele kapsamında son dönemde getirilen çeşitli kısıtlamalara dair kamuoyunun nabzı tutuldu. 

Şirket yaptığı yeni çalışma ile ankete katılan insanların yüzde 68’inin paket ve gel al hizmetini desteklediğini ortaya koydu.

Yeme-içme mekânlarına yönelik düzenleme çoğunluk tarafından destekleniyor. Restoran, cafe gibi yeme ­içme yerlerinin sadece paket servis ve gel al hizmeti verecek şekilde faaliyetlerinin düzenlenmesi toplumda karşılık bulmuş gözüküyor. %68 bu uygulamayı doğru bulduğunu belirtiyor.

Bu kısıtlama kararından önce Ipsos’un yaptığı haftalık saha çalışmalarında son 1 hafta dışarıda yeme-içme davranışı takip edildi. Buna göre Ekim-Kasım ayları boyunca her bir dönem (hafta) vatandaşların %25-30 düzeyinde cafe-restoranlara gittiği tespit edildi. Bu çerçevede önümüzdeki dönem; bu davranışın paket servis veya gel-al hizmetinin kullanıp kullanılmadığı izlenecek. Kısıtlama kararının yeme-içme davranışlarını nasıl şekillendireceğini anlamak açısından da önemli bir veri olacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın